Britai tokius mažus kovinius šarvuočius vadino šarvuotomis žvalgybos mašinomis, nes kadaise tokia technika buvo reikalinga būtent tam – žvalgybai. Pavyzdžiui, nuvykimui į pilkąją fronto zoną, kad būtų galima stebėti, kaip tiksliai artilerija nusitaikė į numatytą vietą. Dabar tas užduotis atlieka dronai, bet CVR(T) kovos mašinos vis tiek gali būti naudingos mašinos.
Jungtinė Karalystė vystė CVR(T) nuo septintojo dešimtmečio vidurio. Pirmieji serijinės gamybos CVR(T) gamyklą paliko 1970 metais. Latvija pirko britų CVR(T) ir planavo jas naudoti kaip pėstininkų kovos mašinas. Pirmieji CVR(T) Latviją pasiekė 2015 metais, šalis turi apie du šimtus tokių mašinų, bet nori jų atsisakyti ir pakeisti jas tikromis pėstininkų kovos mašinomis.
Latvija naudoja kelias skirtingas CVR(T) versijas. Pavyzdžiui, „FV107 Scimitar“ yra pėstininkų kovos mašina su 30 mm automatiniu pabūklu ir 7,62 mm kulkosvaidžiu. „Scimitar“ įgulą sudaro tik 3 žmonės ir, priešingai nei tikros pėstininkų kovos mašinos, keleivių šis šarvuotis negabena. Bet sveria vos 7,8 tonas, todėl gali būti transportuojamas ir kai kuriais sraigtasparniais. „Scimitar“ sudaro didžiąją dalį Latvijos CVR(T) mašinų parko ir tos mašinos buvo modernizuotos, todėl turėtų būti patikimos.
Latvija taip pat turi mobiliąją vadavietę „FV105 Sultan“, kelis šarvuotuosius pėstininkų transporterius „FV103 Spartan“, talpinančius 4 keleivius ir 3 įgulos narius, techninės pagalbos mašiną „FV106 Samson“, ir medicininės evakuacijos mašiną „FV104 Samaritan“. Atrodo, kad su laiku viskas keliaus į Ukrainą – bent jau tada, kai Latvija turės naujas pėstininkų kovos mašinas.
Turint omenyje, kad tikros pėstininkų kovos mašinos talpina daug daugiau karių, yra geriau ginkluotos ir geriau šarvuotos, CVR(T) perdavimas Ukrainai gali atrodyti kaip ne pati geriausia žinia. Juk „FV103 Spartan“ vadinamas pėstininkų transporteriu, bet talpina tik 4 keleivius ir yra ginkluotas tik kulkosvaidžiu, o „FV107 Scimitar“ yra pėstininkų kovos mašina, kuri negabena keleivių.
Tačiau CVR(T) mašinas Ukrainai siuntė ir Jungtinė Karalystė. Šios karinės mašinos yra išbandytos ne viename kare ir pagal paskirtį pasirodė puikiai. Ukrainiečiai žino, kaip jas panaudoti. CVR(T) gali praversti patruliuojant, remiant pėstininkus ugnimi, vykdant medicininę evakuaciją ar atsargų pristatymo misijas. Šiuos šarvuočius mėgsta ir specialiųjų pajėgų kariai – juos lengva paslėpti vykdant pasalas.