Ukraina sukūrė nuosavą ginklą, kuris gali tapti pagrindiniu įrankiu smūgiams į taikinius Rusijoje

2024 m. rugsėjo 10 d. 10:10
Lrytas.lt
Kasdien Rusijos karo lėktuvai į Ukrainos karius ir miestus paleidžia iki šimto „KAB“ bombų. Šios 40 kilometrų veikimo nuotolio bombos, kai kurios sveriančios net tris tonas, yra vienas iš labiausiai naikinančių ginklų 30 mėnesių besitęsiančiame Rusijos kare su Ukraina – ir esminis veiksnys, lėmęs Rusijos pažangą Rytų Ukrainoje šiais metais, rašo „Forbes“.
Daugiau nuotraukų (1)
Dabar Ukraina ruošiasi duoti atkirtį – ir galbūt tai darys savo sklendžiančiomis bombomis. Neseniai Ukrainos oro pajėgų nufilmuotame vaizdo įraše užfiksuota, kaip oro pajėgų bombonešis „Su-24“ po savo sparnu gabena sklendžiančios amunicijos prototipą.
Ukrainiečiai nesitenkina amerikiečių gamybos bombomis „JDAM-ER“ ir prancūzų gamybos „Hammer“, bet aiškiai ketina savo naikintuvus apginkluoti ir vietoje pagamintomis bombomis. Karinių oro pajėgų brigados generolas Serhijus Holubocovas dar birželį paskelbė, kad tarnyba kuria naują sklendimo ir nukreipimo komplektą, skirtą sovietmečio nevaldomoms bomboms paversti tiksliaisiais šaudmenimis. Bandomasis skrydis su „Su-24“ buvo svarbus žingsnis kuriant naująjį ginklą.
Ukrainos karinės oro pajėgos akivaizdžiai patenkintos „Hammer“ veikimo nuotoliu ir tikslumu, rašo „Forbes“ – tačiau akivaizdu, kad jos nepatenkintos bombos tiekimu. Prancūzija įsipareigojo per mėnesį tiekti tik 50 „Hammer“ – per mažai, kad prilygtų maždaug 3000 „KAB“ bombų, kurias rusai kiekvieną mėnesį numeta palei 1100 kilometrų ilgio fronto liniją, net ir atsižvelgus į „JDAM-ER“, kurias Ukraina gauna iš Jungtinių Valstijų.
Jei Ukrainai pavyks įdiegti vietinę naujosios bombos gamybą, ji gali pradėti lygiuotis į Rusijos sklendžiančių bombų kampaniją. Naujoji bomba papildytų vis didėjantį Ukrainoje gaminamos amunicijos asortimentą, kurį sudaro sparnuotoji raketa „Neptun“, naujasis „raketinis dronas“ „Palianytsia“ ir daugybė vienkartinių atakos dronų, įskaitant bent du bepiločio sportinio lėktuvo, galinčio nuskristi tūkstantį kilometrų su sprogstamuoju užtaisu, modelius.
Kurdama savo tiksliąją amuniciją, Ukraina išvengia visiškos priklausomybės nuo nepastovių sąjungininkų. Vietinė gamyba taip pat yra būdas Ukrainai apeiti sąjungininkų apribojimus dėl to, kaip ir kur Ukrainos pajėgos gali naudoti užsienyje pagamintą amuniciją. Amerikiečiai draudžia ukrainiečiams šaudyti JAV tiekiamomis tiksliosiomis balistinėmis raketomis į taikinius, esančius Rusijos teritorijoje -, t. y. ir į oro bazes, iš kurių kyla lėktuvai, į Ukrainą leidžiantys sklendžiančiąsias bombas.
Tokia yra idėja. Tačiau tai ir liks tik idėja, kol oro pajėgos visiškai neišbandys naujosios bombos, o gamyklos nepradės gaminti ginklo. Ukrainos karinės oro pajėgos amerikietiškomis ir prancūziškomis skraidančiomis bombomis yra apginklavusios kelis karo lėktuvų tipus, įskaitant „Su-24“, „Su-27“ ir „MiG-29“. Visi šie trys tipai ilgainiui galėtų nešti naująją ukrainietišką bombą.
ginkluotėbombabombos
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.