Svarstantiems apie karjerą technologijų industrijoje: 5 paklausiausios specialybės

2024 m. rugpjūčio 29 d. 08:00
Prasidedantis ruduo daugeliui asocijuojasi su žinių, įgūdžių bei kompetencijų įgijimu ar net nauja karjeros stotele. Šiuolaikiniame pasaulyje vis augant informacinių technologijų (IT) svarbai, darbo galimybės šioje srityje vilioja ne vieną, tad IT specialybės tampa vis paklausesnės. Telekomunikacijų bendrovės „Telia“ ekspertai pasakoja apie daugiausiai dėmesio sulaukiančias IT industrijos profesijas ir ko reikia norint pradėti savo karjerą viename perspektyviausių verslo sektorių.
Daugiau nuotraukų (1)
„IT industrija pagrįstai laikoma viena perspektyviausių ir suteikiančių vienas palankiausių galimybių dirbti gerai apmokamą darbą. Duomenų mokslo, informacijos saugumo, programinės įrangos kūrimo, debesijos, mašininio mokymosi sritys yra labai paklausios sektoriuje, nes apima pagrindinius technologijų sprendimų kūrimo, verslo įžvalgų ir saugumo aspektus, kurie yra esminė šiuolaikinių organizacijų veiklos dalis. Visiems, besidomintiems technologijomis, matematika ar inžinerija, bet dar nežinantiems, kokią specialybę rinktis, vertėtų atidžiau susipažinti su šiomis sritimis ir darbo galimybėmis jose“, – kalba „Telia“ žmonių ir kultūros Lietuvoje padalinio vadovas Ramūnas Bagdonas.
Telekomunikacijų industrijoje klestintys duomenų mokslininkai
Duomenys šiandien yra vienas vertingiausių verslo resursų, o siekiant jį tinkamai pasitelkti esminis vaidmuo tenka duomenų mokslininkams, kurių darbas leidžia įmonėms maksimaliai išnaudoti turimą informaciją ir įgyti konkurencinį pranašumą.
R.Bagdono teigimu, būtent telekomunikacijų industrija yra viena palankiausių duomenų mokslininkams – vien „Telia“ sugeneruoja milijonus įrašų apie klientų veiksmus ir jų aptarnavimą.
„Šios profesijos specialistai yra itin svarbūs tokiose įmonėse kaip „Telia“, siekiančiose priimti duomenimis grįstus sprendimus, galinčius pagerinti klientų aptarnavimą ir bendrą patirtį. 150 specialistų komanda čia kasdien dirba su didžiuliais duomenų kiekiais ir nestandartiniais projektais, leidžiančiais nuolat auginti savo kompetencijas“, – sako R.Bagdonas.
Duomenų mokslininkų darbas apima duomenų rinkimą, jų valymą ir paruošimą, įžvalgų pateikimą ir verslo sprendimų pritaikymą, kai remiantis analitika, duomenų mokslininkai padeda įmonėms priimti strateginius sprendimus, optimizuoti veiklos procesus, gerinti klientų patirtį ar kurti naujus produktus bei paslaugas.
Į duomenų mokslą dažniausiai pasuka išsilavinimą statistikos, matematikos ar duomenų mokslo ir analitikos srityse įgiję specialistai.
Organizacijų ugniasienė – informacijos saugumo analitikai
Kibernetinėms grėsmėms kasdien tampant vis opesne organizacijų problema, sparčiai auga informacijos saugumo analitikų svarba. Šios specialybės atstovai yra būtini apsaugai nuo kibernetinių pavojų ir užtikrina, kad organizacijos duomenys būtų saugūs nuo neteisėtos prieigos ar kenkėjiškos veiklos.
„Informacijos saugumo analitikų darbas apima grėsmių identifikavimą ir analizę, apsaugos priemonių kūrimą bei jų diegimą, pažeidžiamumų vertinimą ir nustatymą, saugumo strategijos kūrimą. Šie specialistai taip pat edukuoja organizacijos darbuotojus apie kibernetinio saugumo svarbą ir yra pirmieji reaguojantys į kibernetinius incidentus, tokius kaip įsilaužimai, virusų infekcijos ar duomenų nutekėjimai“, – pasakoja „Telia“ žmonių ir kultūros Lietuvoje padalinio vadovas.
Šie specialistai dažniausiai yra įgiję išsilavinimą informacinių technologijų, kibernetinio saugumo, kompiuterių mokslo ir programavimo srityse.
Už kasdien naudojamus įrankius atsakingi programinės įrangos kūrėjai
Informacinių technologijų ar programų sistemų inžinerijos srityje išsilavinimą įgiję specialistai gali pasukti į dar vieną paklausią IT industrijos sritį – programinės įrangos kūrimą. Jie kuria, tobulina ir prižiūri programinę įrangą, kuri yra naudojama kompiuteriuose, mobiliuose įrenginiuose ar kituose elektroniniuose prietaisuose.
„Nuo mobiliojo telefono aplikacijų iki sudėtingų verslo procesų – į programinės įrangos kūrėjų rankas patenka tūkstančius žmonių kasdien paliečiantys sprendimai. Tai yra itin įvairiapusis darbas, kuriame praverčia tiek techninės žinios, tokios kaip įvairios programavimo kalbos, tiek komandinio darbo įgūdžiai, leidžiantys pasiekti geriausių rezultatų“, – kalba R.Bagdonas.
Svarbų vaidmenį vaidinantys debesijos architektai
Strateginės reikšmės projektai, naujausios technologijos, kompleksiniai sprendimai, „hyper-scale“ debesijos platformos – tai tik dalis to, su kuo kasdien dirba debesijos architektai. Šie specialistai yra atsakingi už debesijos technologijų sprendimų kūrimą, įgyvendinimą ir priežiūrą.
„Debesijos architektai atlieka esminį vaidmenį šiuolaikinėse įmonėse, padėdami joms efektyviau naudotis debesijos technologijų privalumais ir kurti lankstesnes, saugesnes bei ekonomiškesnes IT infrastruktūras. Nuo debesijos strategijos kūrimo, sprendimų projektavimo iki migravimo į debesiją ir našumo optimizavimo – šių specialistų svarba organizacijoms abejoti neverta“, – teigia R.Bagdonas.
Debesijos architektai dažniausiai karjeros keliu žengia įgiję išsilavinimą informatikos, kompiuterių mokslo ar debesijos kompiuterijos srityse.
Augantis mašininio mokymosi inžinierių poreikis
Dar viena itin paklausti IT industrijos specialybė, kurios specialistai sutinkami ir „Telia“ – mašininio mokymosi inžinieriai.
Matematikos ir statistikos, didžiųjų verslo duomenų analitikos srityse išsilavinimą įgiję specialistai atlieka svarbų vaidmenį kuriant išmaniąsias sistemas, galinčias automatiškai analizuoti duomenis, atlikti prognozes, ir priimti sprendimus, gerinančius įmonių veiklą ir klientų patirtį.
„Dirbtiniam intelektui ir jo pritaikymui versle intensyviai populiarėjant, atsiranda vis naujų profesijų, leidžiančių įgalinti technologijų suteikiamas galimybes. Viena jų – mašininio mokymosi inžinieriaus specialybė, kurios atstovai kuria metodus, padedančius išmaniosioms technologijoms pritaikyti problemų sprendimus, atsižvelgiant į ankstesnius duomenis. Be visų kasdien įgyjamų žinių, šis darbas unikalus tuo, kad suteikia galimybę matyti pilną mašininio mokymosi modelio gyvavimo ciklą – nuo duomenų atsiradimo ir transformacijos duomenų sandėlyje iki modelio rezultatų atvaizdavimo galinėse sistemose“, – apie mašininio mokymosi inžinieriaus specialybę kalba „Telia“ žmonių ir kultūros Lietuvoje padalinio vadovas R.Bagdonas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.