Verta pabrėžti, kad tinkamai naudojamos technologijos gali pagerinti mokinių savijautą. Jos gali padėti mokiniams sustiprinti ryšius su bendraklasiais ir mokytojais, padėti jiems sukurti mokymosi rutiną ar tapti patogiu įrankiu pasiekti sveikatingumo tikslams.
Psichologinės sveikatos puoselėjimas
Atvira diskusija apie psichologinę sveikatą gali prisidėti prie stereotipų mažinimo, o moksleiviams, susiduriantiems su iššūkiais, tai gali tapti paskatinimu ieškoti pagalbos tarp mokytojų ar kitų asmenų, kuriais pasitiki.
Kita vertus, technologijos taip pat gali tapti pagalbos įrankiu. Pavyzdžiui, į vaiko išmanųjį telefoną gali parsisiųsti įvairių programėlių, kurios padės nusiraminti, jeigu pamokų metu kiltų nerimas. Taip pat galime riboti moksleivių laiką socialiniuose tinkluose ar tam tikrų aplikacijų naudojimą siekiant sumažinti kibernetinių patyčių riziką.
Apribokime naudojimosi laiką
Pastaruoju metu vis labiau girdimas susirūpinimas apie didėjančią jaunų priklausomybę socialiniams tinklams. Tą lėmė ir auganti dirbtinio intelekto įtaka mūsų kasdienybei. Vienas iš galimų sprendimų – ekrano laiko ribojimas.
Norėdami maksimaliai išnaudoti mobiliojo telefono naudojimo organizavimui naudą, mokiniai turėtų nustatyti laiko limitą, kiek gali naudotis telefonu, vengti naudotis telefonu per pamokas.
Sveikatingumo programėlės
Ne ką mažiau svarbi ir moksleivių fizinė sveikata. Šiandien nemažai mobiliųjų įrenginių padeda sekti judėjimo aktyvumą – pavyzdžiui, nueitus žingsnius ir nubėgtą atstumą. Tačiau rūpinantis sveikata svarbu ir kiti rodikliai. Pavyzdžiui, sekti širdies ritmą.
Norint pasirūpinti vaikų sveikata nebūtina įsigyti prabangių laikrodžių ar apyrankių. Tam gali pakakti paprasto telefono. Technologijų kompanija „Xiaomi“ siūlo išmanųjį telefoną „Redmi Note 13“, kurio pagalba galima stebėti širdies darbą. Tai paprastas veiksmas, atliekamas priglaudus pirštą prie telefono ekrano.
Be to, telefonas turi iš anksto įdiegtą sveikatos programėlę, kuri taip pat leis užtikrinti ir minėtų judėjimo rodiklių stebėjimą.
Pasirūpinkite vaikų regėjimu
Ilgai naudojantis išmaniaisiais įrenginiais akys gali pavargti, o ilgainiui – suprastėti regėjimas. Vis dėlto pasirinkus tinkamus technologinius sprendimus, galime užtikrinti sklandžią naudojimosi patirtį.
Telefonas „Redmi Note 13“ pasižymi įmontuotu AMOLED ekranu, turinčiu TUV sertifikatus, o tai užtikrina didesnę akių apsaugą. Dėl to net ilgą laiką naudojantis išmaniuoju įrenginiu akys mažiau sausės, jausis mažesnis nuovargis.