Ištraukite maršrutizatorių iš spintos
Neveikiančio, neįprastai lėto ar trūkinėjančio namų interneto priežastys dažnai gali būti kur kas paprastesnės nei galvojame ir lengvai išsprendžiamos. Uždaroje vietoje pastatytas ar įvairiais daiktais apkrautas „Wi-Fi“ maršrutizatorius – yra kone dažniausiai pasitaikanti priežastis, kodėl ryšio kokybė netenkina namiškių.
Tam, kad internetas namams pradėtų veikti sparčiai, kartais pakanka maršrutizatorių ištraukti iš spintos ar kitos uždaros namų erdvės – taip pagerės „Wi-Fi“ ryšio aprėptis.
„Jei maršrutizatorius stovi ant grindų, už kitų elektros prietaisų ar rūsyje, egzistuoja didelė tikimybė, kad jis tik vos ne vos gali pagauti ryšį ir internetą paskleisti kitiems namuose esantiems įrenginiams. Tokiu atveju, vadovaujantis signalo lygio indikatoriumi ant maršrutizatoriaus, geriausia surasti palangę, kur ryšys stipriausias, ir ją paversti nuolatine įrenginio vieta“, – pataria „Telia“ Tinklų kokybės valdymo vadovas Antanas Vindašius.
Taip pat svarbu prisiminti, kad kaip ir kitiems elektros prietaisams visų tipų maršrutizatoriams reikia aušintis. Maršrutizatorius ir ypač jo ventiliacinės grotelės neturėtų būti uždengtos, apkrautas daiktais, dulkėtos – taip jis galės veikti sparčiau ir tarnauti ilgiau.
A.Vindašius pabrėžia, kad ypatingos priežiūros reikalauja nešiojami įkraunami mobiliojo interneto maršrutizatoriai su baterijomis. Šie įrenginiai skirti kelionėms ir nenuolatiniam naudojimui dėl keleto priežasčių – jų kompaktiškas korpusas nesutalpina aukštos kokybės ryšio antenų, todėl mobiliojo interneto signalas ir „Wi-Fi“ aprėptis būna mažesni. Šiuos prietaisus nuolat prijungus prie elektros maitinimo, jų baterijų tarnavimo laikas sparčiai mažėja, jos gali išsipūsti, nepataisomai sugesti, o pats prietaisas – perkaisti.
„Kad viso to pavyktų išvengti, nuolat įjungtam mobiliajam internetui namams patariama naudoti stacionarius mobiliojo interneto maršrutizatorius“, – patarimais dalijasi „Telia“ ekspertas.
Perkraukite arba atsinaujinkite maršrutizatorių
„Wi-Fi“ kanalai yra lyg gatvės, kuriomis keliauja interneto bangos. Jei gyvenate bute, nemaža tikimybė, jog tas pačias „gatves“ naudoja ir kaimynų „Wi-Fi“ maršrutizatoriai, todėl apie tai nieko nenutuokdami nuolat stovite interneto „spūstyse“.
„Išmanūs „Wi-Fi“ maršrutizatoriai įsijungdami geriausią „Wi-Fi“ kanalą parenka automatiškai, tačiau ilgainiui spūsčiai pasirinktame kanale padidėjus, ryšys gali suprastėti. Pakanka įrenginį perkrauti ir internetas namams veiks stabiliau, padidės jo sparta“, – pasakoja „Telia“ ekspertas.
Jei šie veiksmai neduotų teigiamo rezultato, vertėtų pagalvoti apie maršrutizatoriaus keitimą į naują. Šių įrenginių technologijos reikšmingai keičiasi kas penkerius metus, tad jei jūsų naudojamas maršrutizatorius tokį laikotarpį jau ištarnavo, puikiu internetu namams galėsite vėl džiaugtis įsigiję naujesnį modelį.
Pasitelkite signalo stiprintuvus
Sumanius balkone pažiūrėti filmą arba iš pavėsinės sudalyvauti vaizdo skambutyje, didžiausiu iššūkiu gali tapti ne interneto sparta, o „Wi-Fi“ signalo stiprumas. Standartinio maršrutizatoriaus veikimo nuotolis siekia maždaug 50 metrų, bet jį reikšmingai riboja storos pastatų sienos, sudėtingas išplanavimas ir jau minėtų kaimynų „Wi-Fi“ tinklų kuriami trukdžiai.
Šią problemą veiksmingai spręsti padeda „Telia“ „Smart Wi-Fi“ paslauga, užtikrinanti kokybišką „Wi-Fi“ ryšį pastato viduje ir padidinanti ryšio veikimo atstumą išorėje.