Ekspertas ragina atsinaujinti operacinę sistemą – į ją nusitaikė sukčiai Įspėja, kad ​grėsmė – ypač rimta

2024 m. rugpjūčio 21 d. 10:30
„Microsoft Windows“ naudotojai gavo pranešimus su raginimu kuo skubiau įdiegti naujausią operacinės sistemos atnaujinimą. To priežastis – aptikta nauja saugumo spraga, kuria pasinaudoję sukčiai gali užkrėsti jūsų kompiuterį. „Tele2“ produkto vadovas Donatas Drakickas sako, kad grėsmė – ypač rimta.
Daugiau nuotraukų (1)
„Šį kartą kenkėjai nusitaikė į naudojančius „Windows 10“ ir „Windows 11“ versijas. Sukčiai, užkodavę nuorodą taip, kad ji būtų atveriama būtent „Internet Explorer“ naršyklėje, kompiuterį užkrečia virusinėmis programomis, kurios gali pavogti prisijungimo duomenis, slapukus ir saugumo kodus“, – įspėja ekspertas.
Įtarti apgaulę sudėtinga
Naujausioje kibernetinio saugumo programinės įrangos bendrovės „Trend Micro“ ataskaitoje teigiama, kad kibernetinių atakų metu naudojamasi gudrybėmis suaktyvinant „Internet Explorer“ naršyklę.
Nors „Internet Explorer“ veikimas „Windows 10“ ir „Windows 11“ versijose oficialiai yra sustabdytas, „Microsoft“ šios naršyklės dar nėra pašalinę iš sistemos. „Internet Explorer“ likučiai ir toliau yra likę šiuolaikinėje sistemoje.
Kibernetinių atakų metu yra siunčiama kenkėjiška nuoroda, kuri atveriama nebenaudojamoje „Internet Explorer“, o ne „Edge“ ar „Chrome“ naršyklėse. Naudotojai gali net nesuprasti, kad spustelėjo apkrėstą nuorodą, nes ji gali atrodyti kaip debesyje esantis PDF failas.
„Trend Micro“ šią grėsmę priskiria pažangių nuolatinių grėsmių grupei (angl. advanced persistent threat), kuri taikosi į naudotojus JAV, Azijoje ir Europoje. Saugumo ataskaitoje teigiama, kad šios atakos metu programišiai į aukų kompiuterius siekė įdiegti „Atlantida“ virusą.
Nedelskite atnaujinti kompiuterį
Anot eksperto, tokios kibernetinės grėsmės išvengti galima paprasčiausiai atnaujinus „Windows“ operacinę sistemą palaikantį kompiuterį.
„Praktika rodo, kad programinės įrangos atnaujinimas yra geriausia prevencija prieš piktų kėslų turinčius programišius, nes gamintojas išregistravo MHTML protokolo tvarkyklę, kad tokio tipo atakos tamptų nebeįmanomomis“, – sako D. Drakickas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.