Pirmieji tvirti įrodymai, kad Ukrainos 82-oji oro desanto brigada – vienintelė 14 tankų „Challenger 2“ operatorė – dislokavo 71 toną sveriančius tankus Kurske, pasirodė praėjusį sekmadienį, kai Rusijos bepiločių orlaivių padalinys paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas bepiločio orlaivio smūgis į vieną iš „Challenger 2“ tankų.
Vaizdo įraše užfiksuota, kaip į „Challenger 2“ tariamai įsirėžia bepilotis orlaivis „Lancet“. Užfiksuota nuotrauka, regis, patvirtina, kad iki 25 kg sveriantis „Lancet“ sunaikino britišką tanką.
Tai antras patvirtintas atvejis, kai 82-oji oro desanto brigada praranda tanką „Challenger 2“. Pirmąjį tanką ji prarado per Ukrainos kontrpuolimą 2023 m. vasarą Rusijos okupuotoje pietų Ukrainoje.
Elitinė 82-oji oro desanto brigada patiria didelių nuostolių, kovodama už Ukrainos kontrolės zonos išplėtimą Rusijos srityje.
Rusijos kareiviai paskelbė ir daugiau nuotraukų bei vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuoti 82-osios oro desanto brigados nuostoliai. Atrodo, kad brigada neteko ir kelių amerikiečių gamybos pėstininkų kovos mašinų „Stryker“.
Tai, kad ukrainiečiai nori rizikuoti savo rečiausia ir vertingiausia Vakarų tiekiama ginkluote Kurske, byloja apie Ukrainos generalinio štabo ketinimus. Generolai planuoja užimti ir išlaikyti didelę Kursko dalį.
Kyla klausimas – kodėl?
„Stebint Ukrainos pareigūnų pareiškimus ir jų pastarojo meto veiksmus vis labiau atrodo, kad Ukraina siekia sukurti buferinę zoną, kuri taip pat galėtų būti svertas galimoms deryboms“, – daro išvadą suomių karo analitikas Joni Askola.
Tačiau egzistuoja griežtos ribos, kiek ši buferinė zona gali būti didelė. Vis dar įmanoma, kad Kremlius surengs didelį kontrpuolimą Kurske, kuris sustabdys ukrainiečių puolimą.
Ukrainos logistika taip pat yra ribojantis veiksnys. Kuo giliau į Kurską skverbiasi 82-oji oro desanto brigada ir kitos brigados, tuo sunkiau jų logistams užtikrinti maisto, degalų ir šaudmenų tiekimą.
Parengta pagal „Forbes“.