Šie trūkumai apima modulio nesugebėjimą valdyti trijų tonų svorio bombos „FAB-3000“ masės ir inercijos charakteristikų, dėl kurių dažnai smūgiai būna stipriai netikslūs – ši problema nebuvo pastebėta naudojant mažesnę bombą „FAB-1500“. Todėl naujasis UMPK turės didesnius aerodinaminius vairus ir galingesnę varomąją įrangą, specialiai sukurtą „FAB-3000“.
Manoma, kad numatomi atnaujinto UMPK patobulinimai leis „FAB-3000“ tiksliau ir efektyviau veikti būsimose operacijose Ukrainoje.
UMPK yra modulinis priedas, skirtas naudoti su nevaldomomis aviacinėmis bombomis. Šis modulis veiksmingai paverčia įprastas laisvai krintančias bombas į tiksliai valdomus šaudmenis, kartu padidindamas jų skrydžio nuotolį.
Anot „Defence Blog“, paleistas iš orlaivio, modulis išskleidžia sparnus ir nukreipia bombą į iš anksto nurodytas koordinates, naudodamas integruotą inercinę sistemą su GPS korekcija.
UMPK moduliu aprūpintos bombos vis dažniau naudojamos Ukrainoje vykstančiame konflikte. Tokių bombų gamyba yra palyginti nebrangi – kiekviena kainuoja mažiau nei 20 000 JAV dolerių, todėl jos yra ekonomiškai efektyvus sprendimas, palyginti su sudėtingesne tiksliai valdomąja amunicija, pavyzdžiui, sparnuotosiomis raketomis.
„FAB-3000“ yra didelės sprogstamosios galios bomba, 1946 m. sukurta bombonešiams „Tu-4“, vėliau ja buvo aprūpinti „Tu-16“ ir „Tu-22“. Ji sveria tris tonas ir yra daugiau kaip trijų metrų ilgio, o jos sprogstamoji masė – 1,4 tonos. Bomba turi tris sprogdiklius.
Ukrainos pajėgos susiduria su dideliais iššūkiais kovojant su šiomis patobulintomis bombomis dėl jų didesnio nuotolio ir tikslumo, rašo „Army Recognition“.