Skelbia, kad rusai gavo prieigą prie amerikietiškos ATACMS raketos – tai gali turėti skaudžių pasekmių

2024 m. liepos 10 d. 09:22
Lrytas.lt
Neseniai Rusijos gynybos ministerija paskelbė, kad jos pajėgos pargabeno amerikietiškos ATACMS raketos nuolaužas. Tokiu būdu siekiama padėti Rusijos inžinieriams ištirti raketos konstrukciją, kad būtų galima sukurti veiksmingas atsakomąsias kovos priemones, rašo „Army Recognition“.
Daugiau nuotraukų (2)
Rusijos naujienų agentūra „Sputnik“ pateikė išsamią informaciją apie ATACMS raketos komponentų tyrimą ir analizę, ypač daug dėmesio skirdama jos kasetiniams šaudmenims „M74“.
ATACMS (angl. Army Tactical Missile System) – tai JAV sukurta „žemė-oras“ tipo raketa, skirta tiksliems smūgiams dideliais atstumais suduoti. Tai taktinė balistinių raketų sistema, kurios veikimo nuotolis siekia iki 300 kilometrų.
ATACMS naudoja pažangią nukreipimo sistemą, kuri apima GPS ir inercinę navigaciją, kad būtų užtikrintas didelis tikslumas smogiant į numatytus taikinius. Toks tikslumas leidžia efektyviai atakuoti ir naikinti didelės vertės taikinius, tokius kaip priešo valdymo centrai, oro gynybos sistemos ir logistikos mazgai, todėl šis ginklas yra labai svarbus šiuolaikinio karo įrankis.
ATACMS raketos gali būti komplektuojamos su įvairių tipų kovinėmis galvutėmis, kad atitiktų skirtingus misijos reikalavimus. Toks kovinių galvučių tipų universalumas padidina ATACMS naudingumą įvairiuose kovos scenarijuose, užtikrindamas lankstumą ir veiksmingumą siekiant misijos tikslų.
Antrinis kasetinis šaudmuo „M74“, naudojamas ATACMS raketos kasetinio šaudmens kovinėje galvutėje, yra skirtas maksimaliai žalai dideliame plote padaryti. Viena raketa gali išskleisti iki 275 tokių šaudmenų, todėl „M74“ veiksmingai neutralizuoja po teritoriją išsklaidytus taikinius.
ATACMS raketų nuolaužų pargabenimas ir išsamus jų tyrimas pabrėžia strategines Rusijos pastangas stiprinti savo gynybinius ir kontrpuolimo pajėgumus.
Suprasdami sudėtingą ATACMS šaudmenų veiikimo mechanizmą ir silpnąsias vietas, Rusijos karo inžinieriai gali potencialiai sukurti atsakomąsias priemones, kurios sumažintų raketos veiksmingumą. Ši analizė taip pat gali turėti įtakos pačios Rusijos raketų kūrimo programoms, integruojant išmoktas savybes, rašo „Army Recognition“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.