Vasarą būkite pasiekiami ir dalinkitės akimirkomis netrukdomai: mitai, susiję su telefono baterija ir kuo tikėti

2024 m. liepos 9 d. 13:49
Gali būti, kad esate girdėję, jog telefono baterija sugenda greičiau, jei telefonas įkraunamas visą naktį arba tada, kai jį dažnai įkraunate prijungę prie kompiuterio. Iš tiesų tik vienas iš šių teiginių yra teisingas, tačiau ar žinote, kuris? Pasak „Tele2“ Inovacijų eksperto Arnoldo Lukošiaus, egzistuoja daug mitų, susijusių su ilgu ir sklandžiu telefono baterijos veikimu. Tad tam, kad išmanusis patikimai veiktų visose situacijose, svarbu žinoti kelias taisykles ir netikėti klaidingais patarimais.
Daugiau nuotraukų (1)
„Vasarą daugelis renkasi atostogauti, keliauti, dalyvauja įvairiose šventėse, susibūrimuose – visose šiose situacijose svarbu turėti patikimai ir ilgai veikiantį išmanųjį įrenginį bei įamžinti svarbias akimirkas, dalintis jomis su artimaisiais. Tai padaryti sunku, kai, atrodytų, neseniai įkrautas telefonas ima ir išsikrauna. Tam, kad būtų galima to išvengti, svarbu žinoti baterijos gyvenimo laiką prailginančias taisykles ir netikėti kiekvienu nugirstu, bet nepagrįstu patarimu“, – sako A. Lukošius.
Ekspertas dalijasi dažniausiai pasitaikančiais mitais ir tiesomis, susijusiais su išmaniojo telefono baterijos įkrovimu.
Įkraunant telefoną skrydžio režimu, jis įkraunamas greičiau. Tiesa. Norint paspartinti telefono įkrovimą, neretai patariama įrenginį įkrauti įjungus skrydžio režimą. Skrydžio režimas reiškia, kad nėra naudojami mobilieji duomenys, taip pat išjungtas „Bluetooth“ ryšys. Kadangi telefonas dirba mažiau, jo baterija iš tiesų įkraunama greičiau. Tiesa, įkrovimo greičio skirtumas yra minimalus – įkrovimo laikas sutrumpėja vos keliomis minutėmis.
Įkraudami telefoną per kompiuterį sugadinsite bateriją. Melas. Paprastai per kompiuterį išmanusis įkraunamas lėčiau, o tai jo baterijai yra netgi naudingiau. Kuo lėčiau įkraunate bateriją, tuo mažesnė apkrova tenka joje esantiems ličio jonams ir tuo mažesnė galima žala.
Naudodami neoriginalų įkroviklį sugadinsite telefoną. Tiesa. Ne visi telefono įkrovikliai yra vienodi – pavyzdžiui, skirtingų gamintojų įkrovikliuose yra įvairios kontrolės priemonės, kurios apriboja tiekiamos srovės kiekį ir sustabdo telefono įkrovimą, kai akumuliatorius visiškai įsikrauna. Ne originaliuose įkrovikliuose tokių griežtų saugos nustatymų gali ir nebūti. Jei į bateriją tiekiama per didelė srovė, ji gali ilgainiui sugesti.
Palikdami elektros lizde prijungtą įkroviklį eikvojate energiją. Melas. Telefonų įkrovikliai, kaip ir kiti panašaus tipo laidai, nenaudoja energijos, jei prie jų nėra prijungti jokie prietaisai. Tiesa, nešiojamojo kompiuterio – arba bet kokio kito įrenginio įkroviklio, prie kurio prijungtas energijos blokelis – įkrovikliai yra šiek tiek išmanesni, nes vartoja nedidelį energijos kiekį, kai įrenginys yra budėjimo režime.
Fone įjungti „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ labai eikvoja baterijos energiją. Tiesa. Be ekrano, vienas iš labiausiai baterijos energiją eikvojančių veiksnių yra energija, kurią telefonas sunaudoja bandydamas surasti „Wi-Fi“ ar duomenų perdavimo tinklus ir prisijungti prie jų. Galbūt pastebėjote, kad važiuojant traukiniu baterijos įkrova smarkiai mažėja – taip greičiausiai nutinka dėl to, kad jūsų įrenginys bando prisijungti prie mobiliojo ryšio tinklo. Tokiu atveju geriau mobiliuosius duomenis išjungti.
Prieš įkraudami telefoną turėtumėte leisti, kad jis pilnai išsikrautų. Melas. Baterijos veikimas labiausiai apsunkinamas tada, kai ji yra visiškai įkrauta arba visiškai išsikrovusi. Geriausiai telefoną krauti tada, kai jo baterija turi apie 50 proc. įkrovos. Tuomet baterija mažiausiai apkraunama, o jos įkrovimo ciklų skaičius padidėja – telefonas veikia ilgiau.
Neišjungti telefono iš įkrovimo lizdo pasiekus 100 proc. įkrovimo lygį kenkia baterijai. Tiesa. Geriausia telefono nepalikti krautis per naktį – ilgą laiką palaikomas 100 proc. įkrovimo lygis iš tiesų kenkia baterijai. Nors įkrovimo mechanizmas išjungia įkroviklį telefonui pasiekus 100 proc. įkrovos lygį ir jį papildo tik sumažėjus, šis procesas apkrauna bateriją ir ilgainiui mažina jos pajėgumus.
Telefono baterijos keitimas prailgina jo naudojimo laiką. Tiesa. Laikui bėgant telefono baterija nusidėvi, o optimaliu pajėgumu veikia maždaug 2–3 metus. Tačiau jai nusidėvėjus, bateriją galima pakeisti nauja. Tai galima padaryti patiems, arba kreiptis į autorizuotą įrenginių tvarkymo centrą.
išmanusis telefonasbaterijaMitai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.