Šį ginklą ketinama panaudoti kare prieš Ukrainą, konkrečiai – Rusijos ginkluotųjų pajėgų šturmo daliniuose, rašo „Defense Express“. Projektu siekiama padidinti operatyvinį efektyvumą – sumažinant ginklo dydį.
Nepaisant šių patobulinimų, „PKZ“ iš esmės remiasi Kalašnikovo kulkosvaidžiu „PKM“, todėl žurnalas jį kritikuoja. „PKZ“, kurio kalibras – 7,62 mm, apibūdinamas kaip labiau modernizacija nei savarankiškas kūrinys. Pavyzdžiui, jame ugnies valdymo rankena ir nuleistukas perstatyti į priekį, ginklas turi rankų apsaugą ir dvikojį stovą, o ant vamzdžio įtaisytas kolimatorius.
Projekto įkūrėjas Andrejus (Laby) Malkovas, ginklo kūrimui neturėdamas licencijos, vamzdžio gamybą užsakė Rusijos specialiųjų pajėgų universitete, kur taip pat atliekami bandymai. Nors dėl konstrukcijos pakeitimų sumažėja ginklo dydis, pačiame rusų žurnale teigiama, kad šios modifikacijos yra nepraktiškos.
Manoma, kad dėl pakeistų matmenų prie šovinio lizdo susidarys per didelis liepsnos ir garso slėgis, o dėl artimo šovinio lizdo ir dujų išleidimo angos galimas nestabilus veikimas. Be to, dėl pakeistų matmenų kulkosvaidis gali neišlaikyti ugnies intensyvumo bandymų.
Kitas susirūpinimą keliantis dalykas – „PKZ“ neturi mechaninių taikiklių. Dideliu trūkumu laikomas pasikliovimas tik kolimatoriumi, kuris gali sugesti. Žurnalas daro išvadą, kad „PKZ“ greičiausiai liks neįgyvendinta koncepcija, rašo „Defense Express“.