Ypatinga buvo tai, ką jie paliko: beveik nepažeistą – ir visiškai naują – tanką „T-72B3M“ su viena didžiausių ir teoriškai veiksmingiausių radijo trukdžių sistemų nuo bepiločių orlaivių.
12-oji „Azov“ brigada surengė drąsią trijų naktų misiją, kad apžiūrėtų, suremontuotų ir parsigabentų 51 toną sveriantį „T-72“.
Balandžio 3 d. naktį brigados žvalgai slapta išskubėjo prie tanko, kad jį apžiūrėtų.
Jie rado jį susipainiojusį spygliuotose vielose ir stovintį ant nesprogusios prieštankinės minos. 70 kg sveriantis tanko akumuliatorius buvo išsikrovęs – nes ankstesnė tanko įgula išsilaipino neišjungusi ugnies valdymo sistemos.
Balandžio 4 d. naktį brigada „nusprendė veikti“, ir perimti tanką. Brigados komanda slapta grįžo prie „T-72“, kad išvalytų visus nedetonavusius sprogmenis – įskaitant miną po tanku – ir sumontuotų naujus akumuliatorius.
Balandžio 5 d. naktį beliko tik nugabenti tanką vieną ar du kilometrus iki brigados pozicijų. Pėstininkai ir dronų operatoriai stebėjo operaciją iš saugaus atstumo. Budėjo medikai ir greitosios pagalbos ekipažas. Patį tanko parsigabenimą įvykdė du vyrai – „Azov“ brigados tankistai, kurie, nepaisydami rusų artilerijos ugnies, sugebėjo įvykdyti perimimą.
„Tai pirmas toks trofėjus per visą karą, – sako 12-osios „Azov“ brigados tankų pulko vadas. – Jis turėjo didžiulę elektroninės kovos sistemą su papildomais akumuliatoriais šonuose.“
Ukrainiečiai sutvarkė kai kuriuos paviršinius tanko pažeidimus ir dabar juo naudojasi brigados tankų batalionas.
Gerai žinodami, kad dauguma „T-72B3M“ yra rusiški ir būti apšaudytiems saviškių yra didelis pavojus, tankistai ant savo laimikio šono didelėmis baltomis raidėmis užpurškė užrašą „Azov“, rašo „Forbes“.