Rusijos valstybinė žiniasklaidos priežiūros institucija „Roskomnadzor“ gruodžio-vasario mėnesiais pranešė „YouTube“, kad trys vaizdo įrašai pažeidžia Rusijos informacinių technologijų ir informacijos apsaugos įstatymą, kaip matyti iš „YouTube“ teisinės pagalbos grupės parengtų blokavimo pranešimų ekrano kopijų.
Svetainė taip pat pranešė žmogaus teisių priežiūros tarnybai „OVD-Info“, kad vienas iš jos „YouTube“ kanalų gali būti užblokuotas po to, kai neseniai gavo skundą iš „Roskomnadzor“. Remiantis gegužės 6 d. „YouTube“ „OVD-Info“ persiųstu elektroniniu laišku, „Roskomnadzor“ apribojo prieigą prie savo kanalo „Kak Teper?“ (liet. „Kaip dabar?“), kuri, pasak jos, gali būti atkurta, jei kanalas „pašalins“ nenurodytus pažeidimus, rašo „The Moscow Times“.
„Kiek mums žinoma, tai pirmas atvejis Rusijoje, kai „Roskomnadzor“ reikalauja užblokuoti visą kanalą, o ne konkretų vaizdo įrašą, – agentūrai „Agentstvo“ sakė „OVD-Info“ atstovas spaudai Dmitrijus Anisimovas. – Dabar susisiekėme su „Google“ ir bandome paaiškinti, kad šis reikalavimas blokuoti mūsų kanalą yra neteisėtas ir reiškia politiškai motyvuotą cenzūrą“.
Su žmogaus teisėmis susijusio turinio šalinimas Rusijos vyriausybės prašymu – o ne dėl to, kad jis pažeidžia „Google“ turinio politiką – yra „nauja tendencija“, teigė „Agentstvo“, remdamasi neįvardytu kibernetinio saugumo ekspertu.
Nuo 2022 m. pradžios, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, „YouTube“ ištrynė daugelio prokremliškų žiniasklaidos organizacijų kanalus, sukeldama Kremliaus kaltinimus cenzūra.
Rusija kol kas neuždraudė „YouTube“, kaip uždraudė „Facebook“, „X“ (buvęs „Twitter“) ir „Instagram“, taip pat daugelį nepriklausomų žiniasklaidos priemonių.
Prieš įsiverždama į Ukrainą Rusija grasino nubausti „Google“ ir kitas Vakarų technologijų bendroves, jei jos neištrins uždrausto turinio, įskaitant pranešimus, remiančius mirusį opozicijos veikėją Aleksejų Navalną.