Ratas apsisuko: vėl prasideda geriausių lietuviškų skaitmeninių inovacijų atranka į pasaulinį konkursą

2024 m. balandžio 22 d. 10:54
Balandžio 22 d. Lietuvoje prasideda 2024 metų konkursas „Skaitmeninis knygnešys“ – nacionalinė atranka į pasaulinius „Word Summit Awards“ (WSA) apdovanojimus. Dalyvauti konkurse kviečiami visi projektai, kurių sėkmė matuojama ne tiek finansine grąža, kiek nauda šalies ir pasaulio visuomenei.
Daugiau nuotraukų (1)
„Per visą pasaulį apimantį WSA tinklą kasmet ieškome vertingiausių, prasmingiausių skaitmeninių inovacijų. Skirtingai nei dauguma kitų platformų, iniciatyvų ir konkursų, WSA didžiausią dėmesį skiria skaitmeninių inovacijų sukuriamai vertei ir socialiniam poveikiui. Pasaulinė WSA platforma yra tinklas, padedantis kiekvienoje šalyje atrasti pavyzdžių, kaip skaitmeniniai sprendimai gali prisidėti prie Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo – ne per skambius pareiškimus ar šūkius, o per praktinę naudą naudotojams, bendruomenėms, visoms šalims“, – sako Ieva Žilionienė, Lietuvos nacionalinė ekspertė „World Summit Awards“ platformoje, pasaulinės WSA Direktorių valdybos narė bei konkurso „Skaitmeninis knygnešys“ komisijos vadovė.
Informacinės visuomenės plėtros komiteto ir WSA rengiamo konkurso organizatoriai išbandyti savo jėgas kviečia Lietuvos skaitmeninių platformų, paslaugų, programėlių, žaidimų, sprendimų ir kitokių produktų kūrėjus. Pirmas žingsnis į tarptautinį įvertinimą – projekto registracija nacionaliniam konkursui, kuri vyksta svetainėje www.skaitmeninisknygnesys.lt. Registracija prasideda balandžio 22 d. ir bus atvira iki birželio 2 d.
Birželio 20 d. vyks finalinis „Skaitmeninio knygnešio“ renginys, kurio metu paaiškės, kurie projektai tęs savo dalyvavimą WSA konkurse ir pretenduos į aukščiausius įvertinimus bei galimybę prisistatyti pasaulinei konkurso komisijai ir bendraminčiams pasauliniame WSA kongrese. Pasaulinis kongresas 2025 m. pavasarį viso pasaulio skaitmeninių inovacijų kūrėjus sukvies į Hyderabadą, Indiją.
„Lietuvos populiacija tesudaro 0,03 proc. pasaulio gyventojų, tačiau per visus WSA renginių metus iškovojome 2 proc. visų WSA laimėtojų titulų. Net 3 kartus Lietuvos sprendimai laimėjo patį aukščiausią – Pasaulinio čempiono – titulą. Tai – didelis įvertinimas mūsų šalies skaitmeninių kūrėjų bendruomenei. Ir netgi tai, kad šiemet Lietuvos atstovai negali pasigirti išskirtiniais laurais WSA konkurse, nėra ženklas, kad pasirodėme prasčiau – anaiptol. Vertinčiau tai kaip ženklą, kad kūrėjai iš kitų šalių pasistiebė, atrado savo šalims ar pasauliui vertingų sprendimų. Taip pat – kaip ženklą, kad kokybinė kartelė kyla aukštyn ir mūsų šalies kūrėjams reikia taikytis į naujas aukštumas“, – teigia I. Žilionienė.
2022 m. cikle, pasibaigusiame praėjusiais metais, kūrėjai iš Lietuvos pelnė rekordinį skaičių aukščiausių WSA apdovanojimų – net 3. Konkurse triumfavo lietuviškas projektas „Vedliai“ (angl. „Teachers Lead Tech“), parengiantis pradinių klasių mokytojus supažindinti moksleivius su skaitmeninio raštingumo pagrindais. Jis buvo pripažintas geriausia skaitmenine švietimo srities inovacija pasaulyje. Laurais puošėsi ir projekto „Miškų stebėjimo sistema: Rūpi kiekvienas medis“ (angl. „Forest Monitoring System: Every Tree Matters“) autoriai. Jų sukurta sistema palydoviniu būdu stebi ne tik miškus, bet ir pasėlius, urbanistines erdves ir stichijų poveikį gamtai. Trečiasis pernykštis lietuviškas laureatas buvo „Citify: Tavo miestas rytoj“ (angl. „Citify: Your City Tomorrow“) projektas, supažindinantis miestiečius, verslus ir valdžios įstaigas su šiuo metu vykdomais bei planuojamais statybų projektais.
„Didžiausia „World Summit Awards“ platformos vertė – visą pasaulį, net 182 pasaulio šalis apimantis WSA ekspertų, mentorių ir alumnų tinklas, suteikiantis galimybę užmegzti vertingus ryšius, mokytis vieniems iš kitų, dalintis geriausiomis patirtimis. Nors atrodo, kad geografiškai esame toli vieni nuo kitų, šis tinklas yra puikus pavyzdys, kad tiek mums, kaip visuomenėms, kylantys iššūkiai, tiek noras juos spręsti, yra universalūs. Gali skirtis konkretūs žingsniai, metodai, patirtys, bet tai ir yra WSA stiprybė – kad mes tomis patirtimis galime keistis, sukurti naujas sąsajas ir jas išnaudoti, dalindamiesi ir augdami“, – dalyvavimo konkurse naudas vardija ekspertė.
Nacionalinio atrankos konkurso laimėtojai ne tik gaus kelialapį į tolimesnius tarptautinius konkurso etapus, bet ir bus apdovanoti vertingais prizais. Taip pat, besiruošiant tarptautiniam prisistatymui, su jais patirtimi dalinsis aukščiausio lygio ekspertai.
Konkursą „Skaitmeninis knygnešys“ organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su konkurso draugais ir bendraminčiais: „GovTech Lab Lithuania“, asociacija „Infobalt“, SEB, UAB „Tele2“, „Telia Lietuva“, „Brainhack“, „Katalista Ventures“, „Rockit“.
KonkursasIT verslasIT sprendimai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.