Per bendrą operaciją su karinėmis oro pajėgomis Ukrainos pajėgos numušė vieną iš bombonešių „Tu-22M3“, balandžio 19-osios naktį dalyvavusių raketų atakoje prieš Ukrainą.
Numuštą priešo orlaivį, kuris nukrito maždaug už 300 km nuo Ukrainos, ištiko toks pat likimas, kaip ir anksčiau taikiniu tapusį Rusijos ankstyvojo perspėjimo ir valdymo iš oro lėktuvą „A-50“. Nepaisant pataikymo, bombonešis prieš suduždamas dar sugebėjo nuskristi iki Stavropolio regiono.
Tai yra pirmasis sėkmingas Rusijos tolimojo nuotolio bombonešio likvidavimas aktyvaus išskridimo metu, vykstant pilno masto Rusijos invazijai į Ukrainą. Anksčiau Ukrainos pajėgos, naudodamos savižudžius bepiločius, sunaikino „Tu-22M3“, dislokuotą oro bazėje.
Dėl Rusijos smūgio Dniepro mieste žuvo 2 žmonės, Sinelnykovėje – 6 žmonės, tarp jų du vaikai, o 29 regiono gyventojai buvo sužeisti. Vėliau tapo žinoma, kad dar vienas vaikas mirė ligoninėje.
Ukrainos karinės oro pajėgos taip pat pirmą kartą sėkmingai perėmė Rusijos raketas „Kh-22“.
Naktį į 2024 m. balandžio 19 d. Rusijos pajėgos iš savo tolimojo nuotolio strateginių bombonešių „Tu-22M3“ surengė jungtinį raketų smūgį, įskaitant šešias sparnuotąsias raketas „Kh-22“, kurios buvo paleistos iš Juodosios ir Azovo jūrų.
Iš šešių raketų, nukreiptų į Ukrainos teritoriją, Ukrainos pajėgoms pavyko sunaikinti dvi – o tai yra reikšmingas jų gynybinių pajėgumų pasiekimas, rašo „Defence Blog“.
„Per šiandienos ataką dvi tokios raketos buvo sunaikintos pirmą kartą. Ukrainai reikia daugiau išteklių, daugiau raketų, kad galėtų geriau ginti fronto teritoriją nuo Rusijos terorizmo.“, – sakoma „Telegram“ žinutėje.
„Kh-22“ – viršgarsinė sparnuotoji raketa, sukurta sovietmečiu, skirta naudoti prieš lėktuvnešius ir lėktuvnešių kovines grupes, ginkluotas įprastinėmis arba branduolinėmis kovinėmis galvutėmis.
Nepaisant to, kad „Kh-22“ buvo sukurta dar septintojo dešimtmečio pabaigoje, ji vis dar kelia didelę grėsmę – nes artėdama prie tikslo pasiekia iki 3 machų greitį, o galutiniame etape metu viršija 4 machų greitį ir kelia didelį pavojų tikslinėms teritorijoms.
Anksčiau Ukrainos ginkluotosios pajėgos neturėjo pajėgumų kovoti su tokiomis raketomis, kurios sukeldavo didelius nuostolius ir civilių aukas, rašo „Defence Blog“.