Pranešama, kad raketa nukrito per ataką prieš Ukrainą, o nuolaužų nuotraukos pasirodė socialinės žiniasklaidos platformose.
Nepaisant to, kad „Kh-101“ buvo sukurta dar sovietmečiu, devintajame dešimtmetyje, ji tebėra viena iš šiuolaikinių Rusijos iš oro paleidžiamų sparnuotųjų raketų. Iš „Kh-55“ serijos kilusi „Kh-101“, turinti įprastines kovines galvutes (ir jos branduolinis variantas „Kh-102“), turi gerokai pakeistą išorinį aptikimą radarais sunkinantį dizainą.
Pirmi žinomi operatyviniai „Kh-101“ panaudojimai – 2015 m. Sirijoje, kur jos buvo paleistos iš bombonešių „Tu-160“ arba „Tu-95MS“. Šios raketos, turinčios nedidelius turbopropelerinius variklius, gali b8ti panaudotos maksimaliu maždaug 2500 kilometrų šaudymo nuotoliu.
Šis incidentas papildo seriją techninių gedimų, turinčių įtakos Rusijos tiksliajai ginkluotei, ir kelia klausimų dėl galimų gamybos defektų ar nekokybiškų komponentų. Anksčiau dėl gedimo buvo rasta raketos „Kalibr“ – kito Rusijos tiksliojo nutaikymo ginklo – fragmentų.
Vis dažniau pasitaikantys techniniai gedimai ir pačios raketos, nukritusios Rusijos teritorijoje, pabrėžia galimas gamybos proceso ar komponentų kokybės problemas, rašo „Defence Blog“.