Atakos aplinkybės, laikas ir vieta šiuo metu lieka nežinomi. Tačiau tai gali būti priežastis prisiminti, kas yra savaeigis minosvaidis 2S34 „Hosta“ ir kaip dažnai priešas apskritai prarasdavo tokias artilerijos sistemas.
Savaeigė artilerijos sistema „2S34 Hosta“ į tarnybą Rusijos kariuomenėje buvo priimta 2008 m. Tuo pat metu pradėta masinė jo gamyba. „2S34 Hosta“ iš esmės yra savaeigio pabūklo ir 120 mm minosvaidžio hibridas.
Šią sistemą galima vadinti gilumine savaeigės haubicos „2S1 Gvozdika“ modernizacija, panaudojant savaeigio minosvaidžio „2S31 Vena“ patobulinimus.
Pagal deklaruojamas charakteristikas savaeigis minosvaidis „Hosta“ gali šaudyti tik iki 13 kilometrų atstumu, o ugnies greitis yra 10 šūvių per minutę, ir su savimi ji gali gabentis iki 40 šaudmenų. Įgula – 4 žmonės, kovinis svoris – 17 tonų.
Tikriausiai būtent dėl tokių neįspūdingų savybių rusų kariuomenė neužsakė pagaminti daug „2S34 Hosta“: žinyne „Military Ballance 2022“ teigiama, kad plataus masto invazijos į Ukrainą pradžioje rusų kariuomenė turėjo tik 50 tokių artilerijos sistemų. Tai gali paaiškinti, kodėl yra tiek nedaug nuorodų į savaeigių minosvaidžių „Hosta“ naudojimą kare prieš Ukrainą.
Pavyzdžiui, atvirųjų šaltinių žvalgybos projektui „Oryx“ iki šio atvejo pavyko užfiksuoti tik vieną sunaikintą šio tipo savaeigį minosvaidį – ir dar du „2S34 Hosta“, kurie 2022 m. kovo-balandžio mėn. tapo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų trofėjais, rašo „Defense Express“.