Žinoma, žurnalistui buvo atskleista ne viskas, ir dauguma detalių lieka nežinomos. Tačiau Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai patikino, kad dronas „Kozak Mamai“ yra „greičiausias objektas Juodojoje jūroje“: jo greitis siekia 110 km/h. Vienintelė be įgulos plaukiojančio aparato užduotis – pasiekti priešą ir susprogdinti.
„Kozak Mamai“ korpuso ilgis – 6 metrai, o jo viršuje įrengta kamera ir palydovinio ryšio sistema. Jis pagamintas iš neperšaunamos medžiagos – kad būtų atsparus rusų bandymams droną sunaikinti kulkosvaidžių ugnimi.
Ukrainos saugumo tarnybos atstovas priminė, kad tokie bepiločiai aparatai gaminami tik Ukrainoje, o dirbtuvės yra paslėptos po žeme.
„Defense Express“ taip pat rašo, kad taip pat yra žinoma, jog Ukrainos saugumo tarnyba taip pat eksploatuoja „Sea Baby“ – dar vieną 2023 m. vasarą pristatytą droną. Pastarasis taip pat dalyvavo Krymo tilto atakose, jis gali gabenti apie 850 kg sprogmenų.
„Tai ne tik jūrinis dronas – tai daugiafunkcinė platforma, kuri šiandien naudojama, ir labai sėkmingai“, – kalbėdamas apie „Sea Baby“ sakė Ukrainos saugumo tarnybos vadas Vasylis Maliukas.
A. Caplijenko ataskaitoje taip pat kalbama apie trečiąjį ir paskutinį žinomą jūrinio drono tipą – „Magura V5“. Skirtingai nuo kitų dviejų, šio tipo JAV dronus eksploatuoja Ukrainos gynybos ministerijos žvalgyba. Tai taip pat yra daugiafunkcinė platforma – o neseniai paaiškėjo, kad, be kitų užduočių, jis gali dislokuoti jūrines minas.
Ukrainos saugumo tarnyba primena apie visus jūrinius taikinius, į kuriuos buvo smogta 2022–2023 m.:
- Fregata „Admiral Makarov“ („Projektas 11356R“)
- Korvetė ant oro pagalvės „Samum“ („Projektas 1239“)
- Patrulinis laivas „Vasilij Bykov“ (iš pradžių manyta, kad užplaukė ant minos, „Projektas 22160“)
- Doko desantinis laivas „Olenegorskij Gornjak“ (dėl smūgio atsirado 3 metrų pločio skylė)
- SIG tanklaivis (tą pačią dieną pasirodė FPV filmuota medžiaga)
- Vilkikas „Nikolaj Mur“
- Priešmininis laivas „Vladimir Kozickij“ („Projektas 23040G“)