Taip pat nuotraukoje Ukrainos gynėjai pirmą kartą demonstruoja suporuotą „Stugna-P“ paleidimo įrenginį, sumontuotą ant modifikuoto šarvuočio „HMMWV“. Nuotraukose matyti, kad šaudymui iš abiejų paleidimo įrenginių naudojamas vienas valdymo pultas. Tačiau kol kas nežinoma, ar tai yra serijinis kūrinys, ar tik „vienetinis pritaikymas“.
Verta paminėti, kad valdymo pulto ekrane rodomas spalvotas vaizdas – o tai yra neabejotina „Stugna“ naujovė. Visai tikėtina, kad nuotraukoje užfiksuotas paleidimo įrenginys „Amulet“, kurio pirmasis pristatymas įvyko parodoje „Arms and Security-2021“. Tuomet buvo paskelbta, kad ši paleidimo sistema gali būti naudojama su dviejų tipų valdomosiomis raketomis: „RK-2C“ ir „RK-2M“.
Galima prisiminti, kad „Stugna-P“ gali atakuoti taikinius iki 5000 metrų atstumu. Be to, ši sistema turi esminį koncepcinį pranašumą prieš rusišką ATGM „Kornet“ – dėl galimybės valdyti šaudymą nuotolinio valdymo pultu.
Kitas svarbus „Stugna“ privalumas yra tas, kad net ir staigaus operatoriaus manevro atveju raketa išlaiko kontrolę ir tęsia skrydį – o tai rodo išties unikalią ukrainietiškos ATGM savybę.
Be to, verta paminėti, kad iš „Stugna-P“ galima šaudyti dviejų tipų valdomosiomis raketomis: „RK-2S“ su tandemine kumuliacine kovine galvute ir „RK-2OF“ su didelės sprogstamosios galios fragmentacine kovine galvute.
„Stugna-P“ gamina Kijeve įsikūręs „Luč Design Bureau“.
Parengta pagal „Defense Express“.