„Telegram“ kanalas „Shot“ pranešė, kad buvo apgadintas ir užsidegė dyzelinis-elektrinis povandeninis laivas „Rostov on Don“ ir didelis desantinis laivas „Minsk“. Abu laivai buvo remontuojami sausajame doke.
Ukrainos ginkluotųjų oro pajėgų vadas Mykola Olesčukas trečiadienio rytą patvirtino, kad naktį buvo suduoti smūgiai Sevastopoliui, esančiam Rusijos okupuotame Kryme. „Telegram“ žinutėje M.Olesčukas padėkojo Ukrainos pilotams už gerai atliktą darbą – ir tai, anot „Defense Express“ yra pagrindinė užuomina, kokiu ginklu buvo smogta.
Anot portalo, ši užuomina atmeta priešlaivinę raketą „Neptun“ kaip variantą – net jei būtų kalbama apie patobulintą jos versiją.
„Defense Express“ teigimu, Ukrainos ginkluotųjų oro pajėgų vado užuomina į aviacijos panaudojimą, taip pat Rusijos gynybos ministerijos informacija, kad buvo atakuojama sparnuotosiomis raketomis, greičiausiai reiškia, jog ukrainiečiai smūgiams panaudojo raketas „Storm Shadow“.
Šių raketų pajėgumų pakanka, kad paleidus jas būtų galima smogti į taikinius okupuotame Krymo pusiasalyje už priešo priešlėktuvinės gynybos veiksmų zonos.
Atsižvelgiant į tai, kad šios raketos paleidžiamos kartu su netikrais „ADM-160B“ jaukais (angl. Miniature Air-Launched Decoy, MALD), tai visiškai paaiškintų, kodėl Rusija skelbia, kad neva numušė 7 iš 10 sparnuotųjų raketų, teigia „Defense Express“.
„Storm Shadow“
„Storm Shadows“ – tai anglų-prancūzų didelio nuotolio iš oro paleidžiama sparnuotoji raketa, naudojama nuo 2003 metų. Ji sveria 1300 kg, yra 5,1 metro ilgio ir yra varoma turboreaktyviniu varikliu.
Ilgo nuotolio raketos „Storm Shadow“ su slapta technologija skrenda labai žemai ir negali būti lengvai aptiktos. Raketų veikimo nuotolis yra maždaug 560 km, todėl Rusijos pajėgų užnugaris šio ginklo pagalba galėtų tapti lengvesniu taikiniu.
„Storm Shadow“ gali naikinti bunkerius, įtvirtintą infrastruktūrą ir kitus judančius ar stacionarius taikinius. Tarp jų – vadovavimo ir kontrolės centrai, aerodromai, uostai ir elektrinės. Raketos navigacijos sistema sujungia inercinę navigacijos sistemą, palydovinę navigaciją (GPS) ir vietovės nuorodas.