DDoS ataka jie nori surinkti pinigų Vladimiro Putino kariuomenei.
Apie ataką pranešė kibernetinių nusikaltėlių lyderis KillMilk.
Buvo užpulti tokių kuro įmonių, kaip „Circle-K“, „Neste“, „Emsi“, „Viada“, „Orlen“ ir „Baltic Petroleum“, taškai.
„KillMilk“ teigia, kad dėl to šių degalinių klientai negalėjo prisijungti prie savo asmeninių paskyrų degalinių interneto svetainėse ir mobiliosiose programėlėse, taip pat buvo sutrikdytas lojalumo kortelių nuskaitymas ir premijinių taškų kaupimas.
„Jie sumokės už savo proukrainietišką politiką. Šios atakos metu sugeneruoti pinigai bus išleisti Rusijos karių reikmėms“, – sakė nusikaltėlių lyderis.
Eksperto komentarai
Apie rusų hakerių grupuotės „KillNet“ kibernetines atakas prieš Lietuvos degalinių tinkluss portalui Lrytas.lt sutiko pakomentuoti kibernetinio saugumo ekspertas Marius Pareščius.
„KillNet“ grupuotė Lietuvą pradėjo atakuoti pernai metų pavasarį. Tai yra grupė žmonių, kurie sako, kad jie yra grupuotė, bet aš manau, kad tai yra koordinuotas informacijos kanalas, kuriame tie žmonės suranda taikinius, kuriuos jie nori atakuoti ir suranda tų atakų vykdytojus – jie turi atskirą komandą vykdytojų, kurioje yra hakeriai, turintys savo asmeninius resursus.
Šiuo metu asmeniniai resursai tai yra kompiuteriai, kurie yra apkrėsti tam tikrais virusais ir gali būti valdomi internetu. Ir tie žmonės valdo tūkstančius apkrėstų kompiuterių, kurie gauna užduotis atakuoti tam tikras interneto svetaines.
Šiai dienai mes turime visą sąrašą Lietuvos degalinių tinklų interneto svetainių, kurias jie pasirinko kaip taikinį ir jas atakuoja gana aktyviai“, – pasakojo ekspertas.
Tačiau, anot kibernetinio saugumo eksperto, žala – labiau moralinė.
„Kiekviena degalinė pas mus yra autonomiška. Kiekvienoje degalinėje pas mus yra atskiras kompiuterių tinklas, kur viskas veiks net ir išjungus internetą. Vienintelis dalykas, kurį tokiu atveju galima sutrikdyti technologiškai tai yra atsiskaitymas kreditinėmis kortelėmis, bet tokiu atveju galima grynais atsiskaityti ir tiek.
Aš manau, kad atakuojama yra tik reputacija. Tai nėra žala, kurią būtų galima įvertinti pinigais – tiesiog sekmadienį neveikia interneto svetainė. Jeigu tai būtų kažkoks informacinis portalas, jeigu jo svetainė neveiktų pusdienį ar kelias dienas, tada taip – skaudėtų“, – teigė M.Pareščius.