Informaciją apie tai, kad Ukraina turi šią sistemą, paviešino britų dienraštis „The Times“, remdamasis neįvardytu ginkluotųjų pajėgų karininku, kuris atskleidė kai kurias detales apie Ukrainos oro gynybą – visų pirma apie tai, kad Ukraina naudoja pažangių trumpojo nuotolio raketų „oras-oras“ (angl. Advanced Short Range Air-to-Air Missile, ASRAAM) „AIM-132“ antžemines paleidimo sistemas.
Sprendžiant iš nuotraukos, kurią pasidalino „The Times“, ant „SupaCat“ važiuoklės sumontuota paleidimo sistema skirta dviems raketoms „AIM-132“. Sistema neturi radaro – vietoj jo ant stiebo už vairuotojo kabinos sumontuotas elektroninis optinis jutiklis, rašo „Militarnyj“.
Ekspertai pažymi, kad naujoji improvizuota priešlėktuvinės gynybos sistema gali veiksmingai kovoti su sraigtasparniais ir sparnuotosiomis raketomis.
„AIM-132 ASRAAM“
„AIM-132“ – tai britų MBDA gaminama trumpojo nuotolio valdomoji raketa „oras-oras“.
„Defense Express“ nurodo, kad pati raketa „AIM-132“ yra „oras-oras“ raketa, tačiau dėl pakankamai didelės energijos ji gali būti naudojama ir kaip priešlėktuvinė raketa. Raketa pagreitėja iki didesnio nei 3 machų greičio, o jos veikimo nuotolis paleidus iš orlaivio yra didesnis nei 25 km.
Raketoje sumontuota infraraudonųjų spindulių nukreipimiamoji galvutė. Jos matmenys, anot „Defense Express, gana vidutiniai: ilgis – 2,9 m, o paleidimo svoris – 88 kg.
Paleidžiant raketą iš antžeminių įrenginių, jos veikimo nuotolis yra apie 10 km, rašo „Defense Express“.
JK ir Australijos karinėse oro pajėgose ši raketa pakeitė „AIM-9 Sidewinder“. JK karinės oro pajėgos „AIM-132“ į savo ginkluotę priėmė 2002 m. Raketos kūrimas truko daugiau nei 25 metus.
Parengta pagal „Defense Express“ ir „Militarnyj“.