eSIM technologija yra itin aktuali organizacijoms, valdančioms didelį ryšio įrenginių skaičių, pavyzdžiui, mobiliojo ryšio ar daiktų interneto įrenginius. RRT duomenimis, 89 proc. visų eSIM kortelių sudaro būtent daiktų interneto IoT ir/ar įrenginys-įrenginiui M2M paslaugoms teikti, pavyzdžiui, išmanieji skaitliukai, telemetrijos įrenginiai, naudojamos SIM kortelės.
„Vartotojams eSIM paslauga suteikia galimybę tiek paslaugas aktyvuoti, tiek pakeisti tiekėją nuotoliniu būdu. Svarbiausia sąlyga – jūsų naudojamas ryšio įrenginys turi palaikyti eSIM technologiją“, – pažymi Marijus Balnys, RRT elektroninių ryšių reguliavimo grupės vyriausiasis patarėjas.
Į ryšio įrenginius, kurie palaiko eSIM technologiją, nereikia įdėti naujos plastikinės SIM kortelės, norint aktyvuoti ar keisti paslaugas. Palyginti su SIM kortele, eSIM technologiją palaikančiose kortelėse yra ta pati abonento ir mobiliojo ryšio tinklo identifikavimo ir autentifikavimo informacija. Tiesiog eSIM papildomai sudaro galimybes pakeisti operatorių, fiziškai nekeičiant SIM kortelės, bet valdant esamus ir į eSIM parsisiunčiant naujus operatoriaus SIM profilius.
Mobiliojo ryšio operatoriai turi laikytis RRT nurodytos tvarkos ir savo interneto svetainėse skelbti išsamią informaciją apie galimybę aktyvuoti paslaugas ir pakeisti paslaugų teikėją nuotoliniu būdu.
Tiesa, kol kas su eSIM nėra galimybės naudotis mobiliojo parašo paslauga, nes rinkoje šiuo metu nėra sprendimo, kuris leistų įrenginiuose su eSIM turėti autentifikacijai ir pasirašymui reikalingus sertifikatus.