Šiame procese žmogaus palaikams suardyti naudojamas kalio hidroksido ir vandens mišinys – kuris laikomas tvaresniu būdu.
Procesas trunka keturias valandas – išlieka kaulai, kurie sumalami į miltelius ir grąžinami artimiesiems panašiai kaip pelenai – urnoje.
JK tai bus pirmasis alternatyvus kūno laidojimo būdas nuo 1902 m., kai buvo priimtas Kremacijos įstatymas – ir „Co-op Funeralcare“ bus pirmoji kompanija, kuri jį pasiūlys tokią paslaugą dar šiais metais.
Įrangą tiekianti Didžiosios Britanijos bendrovė „Resomation“ teigia, kad šio proceso metu išmetama trečdaliu mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų nei kremuojant – ir tesunaudojama septintadalis energijos.
Pasak bendrovės įkūrėjo Sandy Sullivano, resomacijos metu naudojamas skystis „saugiai grąžinamas į vandens ciklą be jokių DNR pėdsakų“.
Garsus kovotojas su apartheidu arkivyskupas Desmondas Tutu pasirinko šį procesą savo laidotuvėms Pietų Afrikoje – jis mirė 2021 m. pabaigoje.
Bendrovės „Co-op Funeralcare“ vykdančioji direktorė Gill Stewart sakė, kad „laidojimui skirtos žemės mažėja“, o resomacija galėtų padėti pramonei „pagerinti anglies dvideginio mažinimo tikslus ir spręsti didėjančio gyventojų skaičiaus keliamus pajėgumų iššūkius“.
Laidojimo paslaugų teikėjas tikisi, kad resomacijos kaina bus panaši į tradicinio kremavimo kainą.
Parengta pagal BBC.