M.Surdokaitė, į konkursą deleguota Europos Komisijos, ne tik Lietuvai, bet ir visai Europos Sąjungai atstovavo su savo tiriamuoju darbu „Fluorescencinio dažiklio „Nile Red“ sintezės optimizavimas“.
Darbo tikslas – susintetinti organinį dažiklį, skirtą aptikti mikroplastikams ir ląstelėms dažyti, nenaudojant toksiško tirpiklio. Jaunosios mokslininkės optimizuoti gamybos metodai, jau taikomi praktikoje, leido atsisakyti nuodingų medžiagų, naudotų iki šiol, taip užtikrinant prieinamumą, pritaikomumą ir saugesnį darbą.
„Dalyvauti tokiame konkurse – labai motyvuojanti, įkvepianti ir ugdanti patirtis. Nors aplinka buvo labai konkurencinga, tačiau pajutau ir nenkonkurencinę „Regeneron ISEF“ dalį – bendravau su jaunaisiais tyrėjais iš įvairių pasaulio šalių, atradome daug bendrų dalykų, bendrų tikslų, sutikau ir pažinau daug nuostabių žmonių. Konkurse viena mokinė iš Jungtinių Amerikos Valstijų pristatė projektą, kuriame, siekdama aptikti nanoplastiko daleles vandenyje, naudojo mano optimizuotos sintezės dažiklį Nile Red. Tad man čia buvo asmeniškai labai svarbi patirtis – neįtikėtina pamatyti, kad tavo darbas kažkam jau dabar padeda!“ – įspūdžiais dalijosi Kauno technologijos universiteto studentė M.Surdokaitė.
„Regeneron ISEF“ šiemet surengtas jau 82-ąjį kartą. Jame dalyvavo beveik 2000 jaunųjų mokslininkų iš viso pasaulio. Tai vienas didžiausių ir konkurencingiausių mokslo konkursų jaunimui, kurio tikslas – įgalinti jaunus žmones, besidominčius naujovėmis, moksliniais atradimais ir kuriančius tobulesnę ateitį. Konkursas suteikia erdvę naujoms idėjoms ir meta iššūkį nusistovėjusiam mąstymui, skatina dalijimosi idėjomis, kritinio mąstymo ir nuolatinio tobulėjimo kultūrą. Konkursas jungia didžiausius šiandieninio pasaulio iššūkius spręsti siekiančius būsimus STEM srities lyderius.
Su konkurse pristatytais projektais susipažinti galima čia.