Skelbiama, kad greta autostrados Vilnius–Klaipėda įsikūrusiame parke veiks inžinerinių robotizacijos, automatizacijos, dirbtinio intelekto sprendimų kūrimo ir gamybos padaliniai. Taip pat bus vykdoma štampuotų detalių gamyba, sudėtingų metalo konstrukcijų gamyba, apdirbimas, dažymas.
Pasak „VMG Technics“ vadovo Manto Lekniaus, sulig šio projekto pabaiga, šalyje ir užsienyje veikiančioms pramonės kompanijoms atsivers plačios technologinių sprendimų kūrimo, vystymo ir adaptavimo galimybės.
„Su pramonės atstovais dėl jų automatizacijos, robotizacijos, dirbtinio intelekto įgalinimo, gamybos sistemų bei sudėtingų ir specifinių metalo gamybos poreikių – dialogą esame pasiruošę pradėti jau dabar. Tai svarbus momentas pagrindiniams šalies BVP kūrėjams ir eksportuotojams, kadangi pirmą kartą Lietuvoje turėsime vienoje vietoje sukoncentruotą pramonės inovacijų inžinerinį potencialą po vienų stogu“, – sako M. Leknius.
Jo teigimu, šiuo metu aktyviausiai rinkoje dairomasi robotikos specialistų ir konstruktorių, taip pat aktyviai formuojama ir štampuotų detalių, dažymo linijų, mechaninių apdirbimo staklių operatorių, infrastruktūros ekspertų komanda.
„Šiuo metu visą „VMG Technics“ kolektyvą vienija 295 inžinieriai, pramonės srities specialistai, veikiantys skirtingose šalies vietose. Jau dabar tai yra vienas didžiausių inžinierių skaičius Lietuvoje. Užbaigus projekto vystymo etapus, į pramonės inovacijų parką perkelsime 150 inžinierių komandą. Ją palaipsniui didinant, planuojame, kad čia veiklą vykdys 250–300 aukštos kvalifikacijos specialistų. Bendrai „VMG Technics“ komandą sudarys 400 darbuotojų“, – įmonės vadovas.
Primenama, kad simbolinė projekto statybos pradžios kapsulė parko teritorijoje įkasta 2021 m. rudenį, tačiau geopolitinė padėtis pavėlino projekto pabaigos datą beveik pusmečiu.
„VMG Technics R&D Park“ projektą vystanti VMG grupė vienija 20 kompanijų, kuriose dirba daugiau nei 3 tūkst. darbuotojų. Jos produkcija eksportuojama į daugiau kaip 30 pasaulio šalių.