Be šių unikalių komponentų, drono gamybai taip pat naudojama tam tikra Vakarų bendrovių pagaminta „dvigubos paskirties“ elektronika, teigia „Focus“ straipsnyje cituojamas inžinierius Konkstantinas Kalinovskis.
Straipsnyje pažymima, kad rusai „Lancet“ dronų gamybai naudoja „Samsung“ baterijas, randamas elektroninėse cigaretėse.
Bepiločio orlaivio gamybai taip pat naudojamos amerikiečių bendrovių „Analog Devices“, „Semtech“ ir „Silicon Labs“ mikroschemos ir Europos bendrovių „NXP“ ir „Infineon Technologies“ pagamintos spausdintinės plokštės bei procesoriai, masiškai gaminami ir laisvai parduodami pasaulinėje rinkoje.
Pasak K.Kalinovskio, „Lancet“ drono gamybai reikalingas dalis galima rasti vaikiškų žaislų mikroschemose, povandeniniuose žibintuvėliuose arba automobilių galinio vaizdo kamerose.
„Defense Express“ teigimu, visa ši informacija suteikia pagrindo manyti, kad Kremlius bando išplėsti „Lancet“ tipo kamikadzių dronų gamybą naudodamas pigiausius civilinių technologijų rinkoje esančius užsienyje pagamintus komponentus.
Vis dėlto dar per anksti vertinti, kokius gamybos tempus Rusijos karinis-pramoninis kompleksas sugebės pasiekti tokiu būdu.
Galimą tik pastebėti, kad dar prieš Rusijos plataus masto invaziją į Ukrainą kai kurie rusų „ekspertai“ pabrėžė, kad priklausomybė nuo užsienyje pagamintų komponentų yra silpnoji „Lancet“ projekto vieta.
Parengta pagal „Defense Express“.