Keistai atrodančiuose šarvuočiuose įrengti metaliniai fragmentai, tariamai apsaugantys pažeidžiamiausias priekines ir šonines jų dalis.
Paskubomis parengtos improvizuotos šarvuotės modifikacijos skirtos kompensuoti Rusijos kovinių transporto priemonių konstrukcijos trūkumus, kurie išryškėjo per pirmuosius karo Ukrainoje mėnesius. „BTR-82“ įgulos skundžiasi savo kovinių mašinų neapsaugotumu nuo šaulių ginklų ir artilerijos sviedinių. Lengvi rusiškų šarvuočių šarvai negali apsaugoti įgulos nuo apšaudymo, o juo labiau nuo šiuolaikinių prieštankinių ginklų, tokių kaip „Javelin“ ar NLAW.
Šarvuotasis transporteris „BTR-82“ yra naujausia sovietinių laikų „BTR-80“ šeimos versija. „BTR-82A“ ugnies galia padidinta įdiegus naują kovos modulį su elektrine pavara, ginkluotą vienu 30 mm pabūklu „2A72“, sujungtu su 7,62 mm kulkosvaidžiu. Bokštelis visiškai stabilizuotas dviem ašimis, jame įrengti nauji taikikliai. „BTR-82“ gali šaudyti važiuodamas, dieną ir naktį.
Šarvuočio korpusas pagamintas iš kevlaru laminuotos sintetinės medžiagos, užtikrinančios balistinę apsaugą. Daugiasluoksnės grindys turėtų užtikrinti apsaugą nuo savadarbių sprogstamųjų užtaisų ir minų.
Parengta pagal „Defence Blog“.