Analitikai teigia, kad tokio palydovo sukūrimas suteiktų priedangą Šiaurės Korėjai draudžiamų tarpžemyninių balistinių raketų bandymams.
Sekmadienio bandymas, atliktas iš Sohae palydovų paleidimo stoties Tongčang-ri rajone, patvirtino „svarbius techninius rodiklius“, įskaitant kameros veikimą kosmose ir ryšio įrenginių duomenų apdorojimo ir perdavimo galimybes, pranešė valstybinė žiniasklaida. Jos pranešime taip pat sakoma, kad prietaisas, gabenęs „bandomąjį“ palydovą, kuriame buvo kameros, vaizdo siųstuvai ir imtuvai, valdymo įrenginiai ir baterijos, pasiekė 500 kilometrų aukštį. Šiaurės Korėjos nacionalinės aerokosminės plėtros administracijos NADA teigimu, tai „reikšminga sėkmė žvalgybinio palydovo paleidimo procese“.
Oficialus Šiaurės Korėjos valdančiosios Darbininkų partijos laikraštis „Rodong Sinmun“ išspausdino dvi nespalvotas nuotraukas, kuriose iš kosmoso matoma Pietų Korėja.
Karinio žvalgybos palydovo kūrimas yra vienas svarbiausių Pchenjano gynybos projektų, pernai sakė Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas. Šiemet jis pareiškė norįs, kad Šiaurės Korėja taptų galingiausia pasaulyje branduoline jėga, savo šalį jis paskelbė „negrįžtamai“ branduoline valstybe.
Nuo 2006 m. Jungtinės Tautos taiko Šiaurės Korėjai sankcijas dėl jos branduolinės ir raketinės veiklos.