Sukūrė „nedingstantį internetą“ – apjungė šviesolaidį ir mobilųjį ryšį

2022 m. spalio 25 d. 10:16
Sutrikęs mobilusis ar šviesolaidinis internetas daugeliui verslų yra pavojingesnis nei dingusi elektra. Į žemėje įkastus kabelius nuolat taikosi neplanuoti statybos darbai, o atsarginės interneto linijos įrengimas dažnai neįmanomas dėl didelės kainos. Tačiau „Telia“ verslui sukūrė dvi ryšio technologijas – mobiliąją ir šviesolaidinę – apjungiančias „Rezervinį internetą“, kuris apsaugos nuo interneto praradimo sukeltų nuostolių.
Daugiau nuotraukų (1)
„Nutrūkęs interneto ryšys sutrikdo elektroninę prekybą, komandos darbo organizavimą, prieigas prie duomenų bazių, apskaitos ar sandėlio valdymo sistemų. Akivaizdu, kad tokios situacijos įmonėms gali reikšti ne tik nemažus finansinius praradimus, bet ir sugadintą reputaciją bei prarastus klientus. Įvairaus dydžio verslui skirta „Rezervinio interneto“ paslauga padeda išvengti šio nemalonaus scenarijaus, avarijos atveju fiksuotą internetą akimirksniu pakeisdama mobiliuoju ir taip užkirsdama kelią nuostoliams bei galimiems veiklos sutrikimams“, – naują paslaugą anonsuoja bendrovės verslo klientų vadovas Daniel Karpovič.
Apsisaugoti galima ir nuo nieko nepriklausančių aplinkybių
Pasak D.Karpovič, interneto sutrikimus gali lemti nemažai veiksnių, kuriems kelią galima užkirsti iš anksto. Visgi didžiausias iššūkis kyla bandant apsaugoti atkarpas nuo tinklo jungčių iki klientų pastatų.
„Paskutinės mylios“ sutrikimus gali lemti tiek iš anksto suplanuoti tinklo plėtros darbai, tiek kažkur netoli dirbančių statybininkų netyčia nutrauktos ryšio linijos. Tokie sutrikimai nėra ypač dažni, tačiau patirtis rodo, jog dėl jų įmonė per metus gali be interneto praleisti nuo kelių iki keliolikos darbo valandų. Net ir tokio palyginti trumpo laiko pakanka, kad nuo to nukentėjusi parduotuvė, klinika ar banko padalinys negalės teikti tam tikrų paslaugų. O tai lemtų tūkstančius siekiančius nuostolius ir patikimo partnerio reputacijos praradimą“, – aiškina įmonės verslo klientų vadovas.
Bendrovės padėtis rinkoje, apimanti tiek fiksuoto, tiek mobilaus interneto paslaugas, leidžia pasiūlyti „Rezervinio interneto“ sprendimą, kuris nutrūkusį šviesolaidinį ar plačiajuostį internetą per 1–2 minutes pakeičia rezerviniu mobiliuoju ryšiu ir leidžia įmonei toliau be sutrikimų vykdyti veiklą. Šis interneto šaltinio perjungimas įvyksta automatiškai ir nereikalauja jokio IT specialistų įsikišimo, o kadangi išlaikomas tas pats IP adresas, įmonė ir jos klientai interneto šaltinio pasikeitimo praktiškai nepajunta.
Vienintelė galima šios paslaugos alternatyva – antros fiksuoto interneto ryšio linijos įrengimas geografiškai skirtingu maršrutu, kuris yra kur kas brangesnis ir ne visada įmanomas. Tai apsunkina ilgai užtrunkantis tokiam projektui reikalingų leidimų gavimas, o net ir jų sulaukus, įmonei tektų patirti dideles išlaidas dėl kelis šimtus metrų ar net keletą kilometrų vedamo naujo šviesolaidžio.
Pavojai tykoti gali ir pačios įmonės tinkle
D.Karpovič pastebi, kad nors dažniausiai grėsmių įmonės IT sistemoms ir jų veikimui dairomasi išorėje, tam tikrais atvejais jos gali kilti viduje bei būti kur kas klastingesnės. Kibernetinių išpuolių kaltininku gali būti neapdairiai darbuotojo įmonės kompiuteryje atvertos kenkėjiškos interneto svetainės ar net iš pažiūros eilinis seno kliento atsiųstas elektroninis laiškas su prisegtą dokumentą imituojančiu virusu.
„Nuo tokio tipo pavojų vietinį kompanijos tinklą gali apsaugoti ugniasienė. „Rezervinio interneto“ paslauga teikiama naudojant „FortiGate 40F“ įrenginį su integruotu mobilaus ryšio modemu, kuris leidžia stebėti, kas vyksta įmonės tinkle – kurie darbuotojai prisijungę, kokie įrenginiai ir jų tipai yra naudojami. Ugniasienė taip pat identifikuoja tūkstančius programų įmonės tinklo sraute ir leidžia nustatyti jų naudojimo taisykles. Visos šios priemonės leidžia užkirsti kelią žinomoms ir nežinomoms atakoms bei išvengti brangiai verslui kainuojančių sistemų veikimo sutrikimų“, – pasakoja „Fortinet“ pardavimų vadovas Baltijos šalyse Robertas Vingrys.
Pašnekovas pabrėžia, jog „FortiGate 40F“ dėl patentuotos ir specialiai kurtos procesoriaus technologijos suteikia geriausią našumą savo kainos kategorijoje bei yra itin tinkamas nutolusių ar geografiškai išsibarsčiusių biurų apjungimui, naudojant SD-WAN sprendimą. Kartu su įmonės suteikiamu „FortiGate 40F“ įrenginiu užsisakius papildomas licencijas, bus aktyvuotos visos minėtos saugumo funkcijos – klientas turės visada veikiantį internetą, kuris dar ir apsaugotas nuo kibernetinių grėsmių bei nepageidaujamo turinio.
„Džiaugiamės, kad šiais metais „Telia“ pirmoji ir vienintelė Baltijos šalyse pasiekė aukščiausią (Expert) „Fortinet“ partnerystės lygį. Aukščiausio lygio partneriams „Fortinet“ kelia reikalavimus ne tik turėti sertifikuotus skirtingų technologijų ekspertus, bet ir pakankamą jų kiekį organizacijoje, kad būtų užtikrintos maksimaliai geros technologinės žinios ir jų pritaikymas individualiems ir dažnai labai kompleksiniams klientų poreikiams“, – teigia R. Vingrys.
telekomunikacijos^InstantInternetas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.