Leidinio pašnekovas paaiškino, kad kalbama apie tiekimą iš Kinijos pardavėjų. Priežastis – išaugusi tiekimo grandinė: dėl Vakarų sankcijų Kinijos gamyklos dabar negali arba nenori tiesiogiai bendradarbiauti su Rusijos gamintojais, todėl įmonės turi pirkti produkciją iš neoficialių tarpininkų ir biržose, todėl gaminių kokybės kontrolės laipsnis yra mažesnis. Tikimasi, kad dėl didelio atmetimo lygio galutinė produktų kaina rinkoje padidės.
Problemą patvirtino stambaus Rusijos elektronikos rinkos dalyvio vadovas. Jis patikslino, kad problemos prasidėjo pandemijos metu, tačiau šiemet jos paaštrėjo dėl įvestų sankcijų. Anot jo, neįgalioti tiekėjai neatsako už prekės kokybę, todėl parduoda viską iš eilės.
Šiuolaikinės elektronikos centro generalinis direktorius Ivanas Pokrovskis teigia, kad problema liečia ne visą rinką, o atskiras įmones. Anot jo, gamintojai pradėjo pirkti prekes iš tarpininkų neturėdami patirties tikrinant tiekėjų ir gaminių kokybę.
Broko lygis skiriasi priklausomai nuo gamintojo, partijos dydžio ir komponentų tipo, sakė „Marvel Distribution“ priklausančios bendrovės „F + tech“, gaminančios išmaniuosius telefonus, asmeninius kompiuterius ir kitą elektroniką, gamybos ir plėtros direktorius Jevgenijus Krivošejevas. „Nekokybiškų siuntų atvejais, tokias kaip atminties moduliai, procesoriai ir kaupikliai, tikimybė susidurti su defektais yra didesnė, jei gamintojas pasirenka anoniminius pardavėjus“, – teigė jis.
Anksčiau JAV įvedė sankcijas daugeliui Rusijos elektronikos gamintojų. Šalis uždraudė bet kokias verslo operacijas su „Baikal Electronics“, MCST, „NPC Elvis“, „Aquarius“ ir kt. Tai reiškia draudimą ne tik perduoti technologijas, bet ir teikti kitas paslaugas – bankininkystės, logistikos ir kt.