Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

2022 m. rugpjūčio 5 d. 10:37
Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka, todėl verta atkreipti dėmesį į esmines saugumo taisykles ir žinoti, kokie signalai rodo, kad į jūsų kompiuterį kėsinasi virusas.
Daugiau nuotraukų (2)
„Tele2“ IT saugumo ekspertas Mantas Užupis sako, kad kompiuteryje gali slėptis virusai, apie kuriuos net nenutuokiate. Specialistas pataria reguliariai tikrinti savo kompiuterį ir imtis svarbiausių saugumo reikalavimų, kurie padės išvengti galimų atakų.
Virusą išduodantys signalai
Nesibaigiantys iššokantys langai. Jei jūsų kompiuteryje dažnai pasirodo raudonos spalvos langai – didelė tikimybė, kad jame yra virusas. Iššokantys langai skatina apsilankyti kitose svetainėse, kurios automatiškai į jūsų kompiuterį atsiunčia kenkėjišką programą. Šių langų ir laiškų atidarymas gali slapta įdiegti virusines programas, kurios kėsinsis į jūsų slaptažodžius ir kitą asmeninę informaciją.
Itin greitai išsikraunantis akumuliatorius. Kompiuteryje esantis virusas naudoja kompiuterio baterija ir didina kompiuterio aktyvumą. Dėl šios priežasties mažėja akumuliatoriaus veikimo laikas. Jei pastebėjote, kad jūsų kompiuteris neįprastai greitai išsikrauna – viena iš priežasčių gali būti jūsų kompiuteryje įdiegtas virusas.
Pagrindinės naršyklės pokyčiai. Jei jūsų pagrindinės naršyklės puslapis automatiškai persijungia į kitą svetainę, pastebėjote naršyklės puslapio pakitimus ar nematytas programas darbalaukyje – tai signalas, kad į jūsų kompiuterį kėsinasi virusas.
Išsiunčiami kenkėjiški laiškai. Apie virusą signalizuoja ir tai, jeigu jūsų el. pašto dėžutėje yra laiškų, kurių jūs nesiuntėte, socialinių tinklų paskyrose yra įrašų, kurių nesukūrėte. Jeigu negalite prisijungti prie savo el. pašto ar socialinių tinklų, tikėtina, kad tai gali būti viruso darbas.
Kaip užkirsti virusams kelią?
Atsisiuntimai – tik iš patikimų svetainių. Dažnai virusai slypi įtartinose svetainėse ir ten siūlomame turinyje, tad jį parsisiųsdami, galite rizikuoti savo duomenų saugumu. Taip pat „nulauždami“ programas – parsisiųsdami jas nelegaliai, galite kartu gauti ir kenkėjiškas programas. Todėl pravartu įsitikinti, kad turinys, kurį siunčiatės, yra iš patikimo tiekėjo. Verta patikrinti ir kitų vartotojų paliktus atsiliepimus.
Atnaujinkite kompiuterinę sistemą. Reguliariai atlikite kompiuterio sistemos atnaujinimus, kad būtų ištaisytos visos anksčiau aptiktos saugumo klaidos ir sutrikimai.
Įdiekite antivirusinę ir iššokančių langų blokavimo programą. Iššokančių langų blokavimo programa gali padėti blokuoti nepageidaujamus skelbimus. Taip pat nereikėtų spausti atsitiktinių ar įtartinų langų, jei jie pasirodo jūsų ekrane. Antivirusinė programinė įranga aktyviai tikrina, ar kompiuteryje nėra virusų, bandančių įsiskverbti į el. paštą, sistemos aplankus ar operacinę sistemą. Naudojant šią programą, nereikės sukti galvos dėl galimų virusų pavojaus.
Pasirūpinkite saugiais slaptažodžiais. Saugių slaptažodžių naudojimas yra vienas esminių būdų užkirsti kelią duomenų saugos pažeidimams ar įsilaužimams į tinklą. Būtina įsitikinti, kad jūsų naudojamų paskyrų slaptažodžiai yra stiprūs ir unikalūs. Į juos turi būti įtrauktos didžiosios ir mažosios raidės, skaičiai bei simboliai.
Technologijos^InstantSaugumas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.