Vienvaldė lyderė
Aktyviausiai tarptinklinio ryšio paslaugomis lietuviai naudojasi Vokietijoje – ši šalis jau tris metus iš eilės neužleidžia lyderės pozicijų. Po jos rikiuojasi kaimyninės Lenkija ir Latvija. Šios šalys pirmauja tiek suvartotų mobiliųjų duomenų, tiek atliktų balso skambučių kiekiu. Tiesa, bendrovės privačių klientų vadovė Elina Dapkevičienė pastebi, kad balso skambučių apimtys užsienyje nebeauga ir yra linkusios mažėti dėl naujų technologijų ir besikeičiančių vartotojų įpročių.
„Per pirmąjį šių metų pusmetį mūsų klientai užsienyje persiuntė duomenų kiekį, atitinkantį 2 tūkst. vidutinių kompiuterių vidinės atminties dydį. Tai išties įspūdingi skaičiai, leidžiantys daryti išvadą, kad lietuviai noriai mėgaujasi atsitraukusios pandemijos atvertomis keliavimo galimybėmis ir intensyviai vyksta į užsienio šalis atostogauti ar darbo reikalais. Panašu, kad bendravimui svečiose šalyse jie kur kas dažniau renkasi vaizdo skambučius socialiniuose tinkluose ar kitas šiuolaikines galimybes“, – kalba Elina Dapkevičienė.
Nuoseklus augimas
E. Dapkevičienė pastebi, kad per pirmas dvi liepos savaites mobiliųjų duomenų naudojimas užsienyje jau siekia beveik 170 TB, kai tuo pačiu metu praėjusiais metais – apie 88 TB.
„Per pastaruosius trejus metus stebime nuoseklų balso skambučių mažėjimą, kai tuo tarpu mobiliųjų duomenų naudojimas kasmet ženkliai auga. O palyginus pastarųjų metų duomenis matome, kad keliaujančių žmonių kiekį parodo ne tik pilni oro uostai, bet ir iš mobilaus ryšio naudojimas užsienyje“, – įžvalgomis dalinasi E. Dapkevičienė.
Liepos 6-ąją, Valstybės dieną įmonė savo klientus pakvietė nemokamai naudotis tarptinklinio ryšio duomenimis ir giedoti Lietuvos himną iš bet kurios pasaulio vietos. Intensyviausiai šia galimybe lietuviai naudojosi Lenkijoje, Vokietijoje, Latvijoje, o duomenų vartojimas šiuo laikotarpiu išaugo 17 proc.
Už ES sienų naršo rečiau
Kompanijos atstovė pastebi, kad nors palankias tarptinklinio ryšio sąlygas bendrovė taiko ne tik Europoje, bet ir dar maždaug šimte pasaulio valstybių, ne Europos Sąjungos (ES) valstybėse tarptinklinio ryšio paslaugomis naudojamasi gerokai rečiau.
„Daugiausiai duomenų mūsų klientai suvartoja Turkijoje, Baltarusijoje, Šveicarijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Ukrainoje. Visgi, Turkijoje suvartotas duomenų kiekis yra keliasdešimt kartų mažesnis nei Vokietijoje. Norime, kad mūsų klientai drąsiai naudotųsi tarptinklinio ryšio galimybėmis visame pasaulyje, tad ir toliau gerinsime sąlygas už ES ribų ir skatinsime juos drąsiai bendrauti“, – sako Elina Dapkevičienė.