„Sunkmetis yra galimybės, nes niekas nenorės ekonomiškai brangiai gaminti, o vienintelis variantas yra automatizuoti, robotizuoti gamybinius procesus, kad nereikėtų tiek darbo jėgos“, – pirmadienį „Žinių radijui“ teigė V.Jokužis. Verslininkas aiškino, kad Lietuvai šioje srityje taip pat gali iškilti pavojus, nes jeigu produktų gamyba yra automatizuojama, tuomet produkto savikainoje nebelieka žmogaus darbo kainos. Anot jo, Lietuva gali labai mažai už darbą mokėti savo žmonėms, bet Vokietijos automatizuotoje gamyboje tą patį produktą pagaminti kainuotų pigiau.
„Lietuva tikriausiai nenori likti žemų atlyginimų šalimi, mes tokie ir nebesame, tad manau, kas sunkmečio metu automatizacija ir robotizacija turėtų būti kylančios šakos“, – sakė įmonės vadovas.
Jis tikino, kad Lietuva kol kas nėra labai konkurencinga robotizacijos srityje. V.Jokužis teigia, kad Lietuvoje tenka 20 robotų dešimčiai tūkstančių darbuotojų, o Vokietijoje 300 tokiam pačiam darbuotojų skaičiui, ir šioje srityje mūsų šaliai dar reikia padaryti labai daug darbų.
„Kuo toliau, tuo labiau trūks ir jau trūksta kvalifikuotų darbuotojų, galinčių kurti sudėtingas kompiuterizuotas sistemas. Gali būti, kad bus nedarbas, o darbuotojų labai trūks, tas jau jaučiasi ir dabar. Jau dabar yra žmonių, kurie neranda darbo dėl žemo kvalifikacijos lygio“, – pabrėžė verslininkas.