„Tele2 inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius, dalijasi esminėmis taisyklėmis fotografavimo taisyklėmis, kurios padės įamžinti gražiausius vaizdus vien savo išmaniuoju telefonu.
1. Fotografuokite RAW formatu. Jeigu norite užfiksuoti geriausios kokybės nuotraukas, telefono nustatymuose pasirinkite RAW formatą. Šiuos kadrus daug lengviau redaguoti ir apdoroti, o nuotraukos nepraranda originalios kokybės. Įjungti RAW formatą „iOS“ įrenginiuose galite spustelėdami „Settings“ > „Camera“ > „Formats“. Skiltyje „Photo capture“ rasite jungiklį, kuriuo galite aktyvuoti „Apple ProRaw“ režimą. Kameros lango viršutiniame dešiniajame kampe matysite naują RAW ikonėlę, kuria galėsite greitai perjungti šį formatą. „Android“ įrenginiuose bakstelėkite viršutiniame kairiajame kampe esantį nustatymų įrankį, tada pasirinkite „More settings“ > „Advanced“ ir galiausiai įjunkite RAW+JPEG valdymo parinktį.
2. Kompozicijai naudokite kameros tinklelio linijas. Vienas iš paprasčiausių ir geriausių būdų užfiksuoti geresnius kadrus – įjungti kameros tinklelio linijas. Ši funkcija aktyvuoja specialias linijas telefono kameros ekrane, kurios padeda laikytis „trečdalių taisyklės“. Taip vaizdas suskirstomas į trečdalius tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Jūsų nuotraukos kompozicija atrodys profesionaliai, jeigu pasirinktas objektas bus šių linijų susikirtimo taškuose. Subalansuotam ir tolygiam vaizdui išgauti, stenkitės horizontą ir skiriamąsias linijas sulygiuoti su nubrėžtomis ekrano linijomis.
3. Nustatykite fotoaparato fokusavimą. Šiuolaikinių telefonų kameros automatiškai sufokusuoja pirmąjį kadro planą, tačiau valdyti fokusą galima ir rankiniu būdu. Norėdami nustatyti, kur kameros objektyvui fokusuoti, atidarykite fotoaparato programėlę ir bakstelėkite ekraną ten, kur norite paryškinti vaizdą. Tai bus itin naudinga, kai fotografuosite judančius objektus ir prireikus reikės nustatyti naują fokuso tašką. Ilgiau palaikius pirštą ant išmaniojo ekrano, užrakinsite fokusavimą ir jums judant jis liks toje pačioje vietoje.
4. Įjunkite „live“ režimą. Ši funkcija sukuria kelių sekundžių trukmės vaizdo įrašus ir leidžia geriau užfiksuoti dinamiškus momentus. Iš trumpo filmuko galėsite išsirinkti labiausiai patikusį kadrą ir jį išsisaugoti kaip atskirą nuotrauką. „iPhone“ naudotojai šią funkciją gali aktyvuoti įsijungę „Camera“ aplikaciją ir spustelėję ekrano viršuje esančią piktogramą su apskritimais ir įstrižu brūkšniu. Bakstelėjus ją, ji taps geltona ir pasirodys užrašas „Live“. „Android“ telefonuose judančias nuotraukas įjungsite „Camera“ aplikacijoje, čia spauskite viršuje esančią piktogramą „Motion Photo“.
5. Prieikite arčiau objekto. Kai fotografuojate iš toli, norisi priartinti konkretų objektą, kurį bandote užfiksuoti. Tačiau priartindami vaizdą galite sugadinti nuotraukos kokybę – ji atrodys grūdėta arba neryški. Jeigu norite ryškaus kadro, patys priartėkite prie fotografuojamo objekto, taip nenukentės nuotraukos kokybė ir bus lengviau pasirinkti geriausią fotografavimo kampą.
6. Fotografuokite tą patį objektą keliais skirtingais kampais. Tai padės išvengti netinkamo apšvietimo ir užfiksuoti įdomesnius kadrus. Atsistokite kiek aukščiau, pritūpkite, fotografuokite objektą iš apačios ir išbandykite visus iki šiol neatrastus rakursus. Su išmaniuoju telefonu pagauti įdomų kampą itin paprasta dėl jo dydžio ir lengvumo.
7. Redaguokite nuotraukas. Svarbu prisiminti, kad nepakanka vien paspausti fotografavimo mygtuko – paskutinis akcentas yra nuotraukos redagavimas. Šiam žingsniui išmaniosios programėlės ar specialūs įgūdžiai nėra būtini. Dauguma išmaniųjų telefonų nustatymuose turi pagrindinius redagavimo įrankius, kurie leidžia paryškinti, apkarpyti ar kitaip koreguoti užfiksuotą kadrą. Jei norisi kadrą patobulinti specialiais efektais ar filtrais, galite išbandyti itin populiarią nemokamą nuotraukų redagavimo programėlę – „VSCO“.