Šalis į Gyvūnų gerovės įstatymo projektą įtraukia pataisą, kuria tokie gyvūnai kaip aštuonkojai, krabai, kalmarai ir omarai, taip pat „visi kiti dešimtkojai vėžiagyviai bei galvakojai moliuskai“ pripažįstami jusliais padarais, rašoma JK Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamento pranešime spaudai. Įstatymo projektu siekiama užtikrinti, kad rengiant vyriausybės politiką būtų atsižvelgiama į gyvūnų jausmus, todėl jis gali būti naudojamas diskusijose apie gyvūnų teises ir mitybos pasirinkimą.
Atnaujinta informacija paskelbta po išsamios Londono ekonomikos ir politikos mokslų mokyklos ataskaitos, kurioje nustatyta, kad šie gyvūnai gali jausti „skausmą, malonumą, alkį, troškulį, šilumą, džiaugsmą, komfortą ir jaudulį“.
Taip yra dėl „sudėtingos centrinės nervų sistemos, kuri yra vienas iš pagrindinių juslumo požymių“, – rašoma pranešime spaudai.
„[Mūsų] nuomone, atėjo laikas galvakojus moliuskus ir dešimtkojus vėžiagyvius aiškiai įtraukti į Jungtinės Karalystės gyvūnų gerovės įstatymą, – rašoma pranešime, – ir imtis proporcingų veiksmų, kad būtų reglamentuojama veikla, kuri kelia pagrįstą ir plačiai paplitusį susirūpinimą dėl gyvūnų gerovės.“
Verta pažymėti, kad pranešime pabrėžiama, jog šis įstatymas neturės įtakos jokiai esamai jūrų pramonės veiklai ir praktikai – nes jis daro įtaką tik būsimiems vyriausybės sprendimams. Tačiau kovotojai už gyvūnų teises vis tiek džiaugiasi, kad viena didžiausių pasaulio vyriausybių imasi konkrečių veiksmų, kad pagaliau pripažintų, jog gyvūnai yra jautrūs, ir kad jiems gali nepatikti, jog dėl skanios mėsos juos verda gyvus.
Parengta pagal „Futurism“.