A.Fedorčukovas teigia, kad už Ukrainos puolimą gauna solidžią alga – 205 tūkstančius rublių (3420 eurų) per mėnesį. Birželio 18 dieną jis gavo įsakymą atakuoti ukrainiečių įtvirtinimus, bet prieš tai bombardavo Ukrainos miestus.
Kiek juokinga, bet sučiuptas Fedorčukovas su savimi turėjo navigacijos sistemą „Garmin“ ir išmanųjį telefoną su „ProNebo“ programėle. „Rusijos aviacija turi didelių problemų su navigacija. Jie nepasitiki savo sistemomis, visi renkasi amerikietiškas. Įdomu, kiek „Garmin“ sistemų yra naudojama Rusijos ginkluotosiose pajėgose ir ar amerikiečiai gali sekti jų judėjimą. Tai būtų naudingi duomenys“, – teigė Ukrainos žurnalistas Jurijus Butusovas.
A.Fedorčukovo sučiupimas yra ypatingas įvykis, nes tai – dvigubai vertingas karys. Visų pirma, jis – pilotas, o jų visada trūksta. Antra, jis priklauso „Wagner“ grupei, o juos okupantai labai vertina.
„A.Fedorčukovas tikisi mainų – jis supranta, kad yra samdinys ir gali būti nemainomas, nes jam gali tekti atsakyti už savo nusikaltimus. „Wagner“ kovotojams Ukrainoje yra užvesta atskira byla, nes jų rankos iki alkūnių yra kraujyje“, – teigė J.Butusovas.
Kalbant apie „Su-25“, Rusija turi vos daugiau nei porą šimtų tokių lėktuvų. Atvirųjų šaltinių žvalgybos grupės „Oryx“ duomenimis, Rusija Ukrainoje jau neteko 15 tokių orlaivių.
„Oryx“ skaičiuoja tik nufilmuotus ir nufotografuotus praradimus, todėl tikrasis rusų prarastų „Su-25“ skaičius yra daug didesnis.