Ieškote išmaniojo su profesionalia kamera? 5 kameros savybės, į kurias būtina atkreipti dėmesį

2022 m. vasario 15 d. 12:51
Išmaniųjų telefonų fotografavimo galimybės tapo vienu svarbiausių kriterijų, kuris rūpi kiekvienam, svarstančiam įsigyti išmanųjį telefoną. Visgi laikais, kai daugelis išmaniųjų telefonų kūrėjų skelbiasi siūlantys revoliucinę kamerą, išsirinkti nelengva. Tad kaip neapsigauti ir pasirinkti kokybišką variantą? Į kokias technines charakteristikas derėtų atkreipti dėmesį? Kurios kameros savybės yra būtinos, o kurios – gerokai pervertintos? Klausimai svarbūs ir aktualūs, todėl skubame padėti, išskiriant svarbiausius aspektus, lemiančius išmaniojo telefono kameros kokybę.
Daugiau nuotraukų (2)
„Kai kurios išmaniųjų telefonų kamerų funkcijos yra standartinės ir pasiekiamos automatiškai, tačiau kitas svarbias funkcijas tenka aktyvuoti patiems. Kita vertus, svarbių kameros rodiklių yra ne vienas, tad didelis jų skaičius priverčia sutrikti ir labiau patyrusius. Pavyzdžiui, aukštas dinaminis diapazonas (HDR), vaizdo jutiklio jautrumas (ISO) ar megapikseliai yra ne kartą girdėtos sąvokos, kurių tikroji reikšmė žinoma ne daugeliui. Ir visa tai – tik dalis parametrų, kuriuos išmanyti turėtų kiekvienas, norintis išsirinkti tikrai kokybiškai fotografuojantį išmanųjį telefoną“, – teigia Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.
Ekspertė nurodo 5 svarbiausius išmaniojo telefono kameros parametrus, užtikrinančius kokybiškas fotografavimo patirtis:
1. Vis dar dažnai akcentuojami megapikseliai: kiek jie iš tikrųjų svarbūs?
Neabejotina, kad megapikselių kiekio skaičiavimas yra bene dažniausiai pasitaikantis telefono kameros kokybės vertinimo metodas. Tačiau ar visada daugiau megapikselių reiškia ir geresnę kokybę?
„Kalbant bendrai, megapikselių skiriamoji geba labai svarbi nustatant, kokio dydžio nuotraukas galime spausdinti ar kitaip publikuoti. Daugiau megapikselių reiškia, jog įrašoma daugiau detalių, o tai lemia, kad galime daryti didesnius nuotraukų atspaudus, neprarasdami vaizdo kokybės. Visgi – tai tikrai ne vienintelis veiksnys, nulemiantis išmaniojo telefono kameros kokybę“, – sako U.Eidžiūnaitė.
2. Tinkamas objektyvų skaičius
Pastaraisiais metais išmaniųjų gamintojai prie galinės kameros prideda vis daugiau objektyvų, todėl nuolat girdėjome apie dvigubo ar trigubo objektyvo kameras. Bet ar tikrai daugiau yra geriau? Ką tiksliai daro šie papildomi objektyvai?
„Papildomai įdiegti objektyvai atlieka vis kitokias funkcijas ir yra pritaikyti skirtingam fotografavimo režimui. Be pagrindinio objektyvo dažnai pasitaiko ir periskopinis, itin plataus kampo ar nespalvotam fotografavimui pritaikyti objektyvai. Pavyzdžiui, moderniausi periskopinio objektyvo modeliai gali pasiūlyti nuo 0,5 iki 100 kartų priartinamą vaizdą, kuris leidžia padaryti kokybiškas nuotraukas, fiksuojant net ir toliausiai esančius objektus. Tuo tarpu plačiakampis objektyvas pasitarnauja į nuotrauką sutalpinant daugiau objektų, nesvarbu, ar tai būtų platus kraštovaizdis, ar gausus draugų būrys“, – teigia U.Eidžiūnaitė.
3. Kameros jutiklio svarba
Vienas iš svarbiausių kokybiško fotografavimo komponentų – tai kameros jutiklis. Būtent kameros jutiklis atsakingas už šviesos fiksavimą, todėl nuo jo dydžio priklauso ir nuotraukos dydis, ryškumas bei kokybė.
„Daugelis specialistų sutiks, jog jutiklių dydis laikomas bene svarbiausia kokybiškos kameros savybe. Ir taip yra ne veltui, nes jutiklis yra esminė nuotraukų darymo proceso dalis, atsakinga už šviesos praleidimą į fotoaparato objektyvą. Fotoaparato jutiklio dydis – tai skaičius, kurį rasite telefono parametrų aprašymuose. Šis skaičius dažniausiai būna išreikštas coliais, pavyzdžiui, 1/2″ arba 1/3″. Dažniausiai jutiklio našumas siejamas su vaizdo jutiklio jautrumu (ISO) bei kameros užrakto greičiu. Šie du parametrai nustato, kaip jautriai į įeinančią šviesą reaguoja fotoaparatas. Todėl norintiems išsirinkti išties puikias nuotraukas fiksuojantį išmanųjį telefoną, būtina atkreipti dėmesį ir į jutiklio dydį bei jo jautrumo greitį“, – paaiškina U.Eidžiūnaitė
4. Inovatyvių sprendimų vaidmuo
Iki šiol aptarėme pastaruoju metu ypač tobulėjusius techninius išmaniojo telefono kameros aspektus. Visgi šiuolaikiniai telefonų gamintojai neseniai pristatytų prietaisų galimybėmis įrodinėja, jog mobiliosios fotografijos ateitis įmanoma tik drauge su pažangiais programinės įrangos sprendimais.
„Išmaniajame telefone įdiegta programinė įranga gali padaryti stebuklus: sumaniosios funkcijos leidžia net ir fotografijos naujokui džiaugtis profesionalios kokybės nuotraukomis. Taip yra dėl to, kad užfiksavus vaizdą telefono viduje vyksta nepastebimi nuotraukos apdorojimo procesai, lemiantys, jog padaryti vaizdai atrodo solidesni ir ryškesni“, – teigia U.Eidžiūnaitė.
5. Moderni diafragma – būtinybė
Ne mažiau svarbus aspektas yra objektyvo diafragma, koreguojanti angos, pro kurią į fotoaparatą patenka šviesa, dydį.
„Mažinant arba didinant diafragmą, telefono kameros jutiklį pasiekia daugiau arba mažiau šviesos. Diafragma suteikia nuotraukoms papildomų matmenų, nes yra atsakinga už vaizdo gylio kontrolę, tad nuo jos priklauso vaizdo ryškumas bei fokusavimo efektas. Telefonuose diafragma matuojama raide „f“ ir skaičiumi, pavyzdžiui, f/1.8 ar f/2.2. Mažesnė „f“ skaičiaus reikšmė nurodo, kad anga yra platesnė ir daugiau šviesos gali pasiekti fotoaparato jutiklį. Todėl kuo didesnis objektyvą pasiekiančios šviesos dydis, tuo nuotrauka yra tikslesnė, detalesnė bei spalvingesnė“, – komentuoja U.Eidžiūnaitė.
telefonas^Instantkamera
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.