Palaikai rasti dviejuose gretimuose kapuose. Vienoje iš kapaviečių, kurią jau buvo išplėšę kapų plėšikai, buvo palaidoti moters ir trejų metų vaiko kūnai, be pačių kūnų čia buvo likęs tik kalkakmenio sarkofagas su moters formos dangčiu, rašo „Ahram Online“. Tačiau vyro kapas iš 26-osios dinastijos (664-525 m. pr.m.e.), dar vadinamos Saitų (tariama sa-itų, red. past.) laikotarpiu, kapas buvo neliestas.
„Tai labai svarbu, nes retai pasitaiko atrasti visiškai neatvertą kapavietę“, – laikraščiui „The National“ sakė viena iš Oksirincho archeologinės misijos vadovių Esther Pons Mellado.
Egipto turizmo ir senienų ministerijos bei Barselonos universiteto bendrai vadovaujamos archeologinės misijos mokslininkai radinį aptiko Oksirincho archeologinėje vietovėje, esančioje netoli dabartinio El Bahnasos miesto, maždaug už 160 kilometrų į pietus nuo Kairo.
Kaip rašoma misijos interneto svetainėje, Oksirinchas buvo 19-osios Aukštutinio Egipto nomos – arba provincijos – sostinė. Ši vieta žinom dėl Oksirincho papirusų – arba senovės graikų, lotynų ir kitomis kalbomis užrašytų šimtų tūkstančių papirusų, kurie datuojami nuo III a. pr.m.e. iki VII mūsų eros amžiaus.
Dvi naujai atrastos kapavietės papildo senovinės sostinės istoriją. Vyro kape buvo mumija, paguldyta į kalkakmenio sarkofagą su žmogaus formos dangčiu, taip pat keturios kanopos (senovės Egipto indai, kuriuose saugoti balzamuoti mirusiojo vidaus organai), amuletai, įskaitant skarabėjų, žali karoliukai ir apie 400 laidojimo figūrėlių, vadinamų ušebtais (sen. egipt. ushabti) ir pagamintų iš fajanso arba glazūruotos keramikos, pranešė „The National“.
Vyro, moters ir vaiko tapatybės nežinomos – tačiau archeologai tikisi, kad vykstantys kasinėjimai atskleis daugiau informacijos.
Tai jau antras kartas šiais metais, kai archeologai senovės egiptiečių palaidojimuose aptinka auksuotus liežuvius. Sausio mėnesį Egipto turizmo ir senienų ministerija paskelbė, kad Egipto Viduržemio jūros pakrantėje esančioje archeologinėje Taposiris Magna vietovėje aptikta 2000 metų senumo mumija su auksiniu liežuviu.
Manoma, kad žmogui buvo „suteiktas“ aukso liežuvis, kad jis galėtų kalbėti pomirtiniame gyvenime – ypač su požemių pasaulio dievu Ozyriu.
Parengta pagal „Live Science“.