„Ilgą laiką „Blackberry“ buvo plačiausias galimybes siūlantis telefonas: turėjo patogią klaviatūrą, ilgai veikiančią bateriją, itin greitą operacinę sistemą ir aukštas saugumo garantijas. „Bitė“ Lietuvoje pirmoji pristatė „Blackberry“ telefonus ir tuo metu tapo ekskliuzyviniu „Research In Motion“ (RIM) partneriu Lietuvoje“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitė Lietuva“ technologijų direktorius Gintas Butėnas.
G. Butėnas priduria, jog „Blackberry“ telefonu ilgą laiką naudojosi ir tuometinis JAV prezidentas Barackas Obama, taip dar labiau išpopuliarindamas šį įrenginį. Vis tik laikui bėgant „BlackBerry“ pakeitė naujesnės ir pažangesnės technologijos, kurias pasiūlė kiti išmanių įrenginių kūrėjai.
Siekdamas prikelti šiuos telefonus, prekės ženklą „BlackBerry“ 2016 metais įsigijo elektronikos prekių gamintojas „TCL“. Nuo to laiko išleista naujų „BlackBerry“ modelių, tačiau tai nepadėjo susigrąžinti senų vartotojų. Tad 2020 metų pradžioje „TCL“ paskelbė nebeišleisiantis naujų šio prekės ženklo telefonų, nuo rugpjūčio 31 d. sustabdantis prekybą esamais, o nuo 2022-ųjų sausio nebebus galima naudotis jokiomis „BlackBerry paslaugomis, įskaitant ir telefonais.
Šiandien „BlackBerry“ toliau gamina saugumo sprendimus ir programinę įrangą automobiliams.
Mobiliojo ryšio operatorius ragina klientus iki 2022 m. sausio 4 d. perkelti visus svarbius duomenis į kitą platformą ir rasti alternatyvią ir patogią paslaugą ar įrenginį.
„Daugelis klientų itin vertino „BlackBerry“ dėl savo paprastumo, SMS žinutėms ar el. laiškams rašyti patogios klaviatūros. Vis dėlto šiandieniniai išmaniųjų telefonų kūrėjai jau ištobulino įrenginių funkcionalumą, o tai suteikia žmonėms daugiau komforto ir galimybių naudojantis jų funkcijomis. Šiandien iš itin plataus išmaniųjų įrenginių pasirinkimo sau tinkamą alternatyvą išsirinks kiekvienas“, – teigia technologijų direktorius.