Galimybė patikrinti savo idėją niekuo nerizikuojant
„Pre-akceleratoriuje sudalyvavęs startuolis programos metu gali įsivertinti savo sumanymą ir suprasti, ar turima idėja verta investicijų, ar ne. Tai komandai nieko nekainuoja, nebent laiką. Kad idėjos tikrinimas neužtruktų keletą metų ir nereiktų išleisti visų savo santaupų, programos dalyviai su mentorių ir tarptautinių ekspertų pagalba tai gali padaryti per keletą mėnesių“, – sako G. Rumšas. Pasak jo, net jei programos metu idėja nepasiteisins, įgytas žinias komandos gali panaudoti kito, sėkmingesnio verslo kūrimui.
Mentorių ir ekspertų parama vystant startuolį
„Kaip skelbia įvairūs tyrimai, startuoliai su mentorių ir kitų ekspertų pagalba auga žymiai greičiau, net iki 4 kartų. O spartus augimas yra pagrindinė startuolio išgyvenimo sąlyga. Kuriant startuolį, jo produktą reikia kuo greičiau testuoti rinkoje, o jei nepasiteisino – tobulinti, keisti. Tuos pokyčius įgyvendinti tikrai lengviau, šalia turint šį kelią jau išbandžiusius profesionalus, kuriems rūpi, ir tokiomis pat realijomis gyvenančių startuolių draugiją, ką pre-akceleravimo programos ir užtikrina“,– teigia „TechHub“ pre-akceleratoriaus vadovas. Pasak jo, šiame pre-akceleratoriuje suburta profesionalų-praktikų komanda, kurioje daugelis mentorių savo rankomis yra kūrę verslus.
Verslo vystymo žinios
Kaip parengti verslo planą, atrasti tikslinį klientą, išsigryninti konkurentus ir pristatyti savo idėją investuotojams? Į visus šiuos klausimus atsakymus rasti pavyksta vos per keletą mėnesių, kiek ir trunka startuolių pre-akceleratorius. „Žinoma, programos gali skirtis, tačiau, pavyzdžiui, „TechHub“ pre-akceleratoriaus programa apima 12 savaičių vykstančius užsiėmimus, kurių metu išsigryninama startuolio problema, vertės pasiūlymas, rinkos dydis, verslo modelis, atliekama konkurentų analizė, parengiama įėjimo į rinką strategiją ir su projekto mentorių pagalba toliau nuosekliai dirbama ieškant geriausių sprendimų konkrečios idėjos vystymui. Taip sudaromas tvirtas pamatas startuolio augimui ir investicijų pritraukimui“,– sako G. Rumšas.
Pažintys su investuotojais, verslo angelais ir kitais startuolių ekosistemos atstovais
Pradedantiesiems startuoliams, anot G. Rumšo, „kelionės“ pradžioje itin svarbu nesijausti vienišiems: „Svarbu būti, jausti, kad nesi vienas pakliuvęs į šią ekosistemą, turėti galimybę pasitarti ne tik su investuotojais, bet ir su tokiais pat inovatoriais, kasdien besistengiančiais pajudėti žingsneliu pirmyn link savo svajonės. Buvimas šioje aplinkoje ne tik paskaitų, konsultacijų, bet ir įvairių renginių metu, galimybė mokytis vieniems iš kitų, pažintys ir palaikanti atmosfera neabejotinai būtina šiame versle“. Tiesa, tiek programos eigoje, tiek pabaigoje startuoliai pristato savo idėjas investuotojams ir verslo angelams, tad tai puiki platforma patraukti potencialių investuotojų dėmesį.
Pro bono ir nuolaidos
Paramos startuoliams programos dažnai būna subūrusios platų partnerių tinklą. Pradedantieji verslai, dar neturintys pakankamai išteklių, ypatingai stokojantys tam tikrų sričių žinių, gali pasinaudoti partnerių, pavyzdžiui, advokatų kontorų, intelektinės nuosavybės ekspertų, skirtingų technologijų sričių profesionalų paslaugomis ar nuolaidomis reikalingoms rinkodaros ar kitoms paslaugoms. Be to, kaip teigia G. Rumšas, apskritai verslai į startuolius žiūri atlaidžiau ir yra linkę jiems suteikti papildomų nuolaidų ar naudų, siekdami jiems padėti ir palaikyti verslo kūrimo procese.
Norinčius savo idėją paversti inovacija ir daugiau sužinoti apie verslo kūrimą bei plėtrą MITA kviečia dalyvauti jau ketvirtajame „TechHub“ pre-akceleratoriaus cikle – tris mėnesius trunkančiuose intensyviuose mokymuose startuoliams ar ketinantiems juos įkurti. Mokymų metu su inovacijų ekspertų ir asmeninių mentorių pagalba startuoliai turės galimybę plėtoti savo idėjas, gauti reikalingų žinių tolesniam verslo vystymui, susipažinti su investuotojais ir verslo angelais, pasipildyti komandos nariais. Registracija į pre-akceleratorių prasidės rugsėjo 13 dieną.
Daugiau apie programą organizatoriai kviečia sužinoti rugsėjo 21 d. 16 val. informaciniame renginyje, kurio metu pre-akceleratoriaus programos vadovas dr. Gediminas Rumšas išsamiau pristatys programos turinį, papasakos apie atranką, naudas, mentorius ir prizus. Renginio metu į visus klausimus taip pat atsakys praėjusių programos ciklų dalyviai.
TechHub – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas, skirtas ankstyvos stadijos inovatyvių verslo idėjų kūrimui, intensyviam startuolių augimui bei verslumo ekosistemos tvariai plėtrai vystyti. Projekto tikslas – paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus vystyti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje. Kviečiame visas su projektu susijusias naujienas sekti Facebook, ir LinkedIn platformose, taip pat https://mita.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/mita-vykdomi-projektai/techhub.
Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 „Inogeb LT“