Kaip rodo „Telia“ tarptinklinių duomenų statistika, per birželį, liepą ir nepilną rugpjūčio mėnesį Lietuvos klientai užsienyje išnaršė virš 440 terabaitų (TB) mobiliųjų duomenų. Tai trečdaliu daugiau nei pernai (330 TB) ir 15 proc. daugiau nei užpernai (384 TB), kai nei pandemija, nei kelionių ribojimais nė nekvepėjo.
Absoliutus rekordas buvo pasiektas liepą – vien šį mėnesį operatoriaus klientai užsienyje išnaršė 179,5 TB duomenų, beveik perpus daugiau nei pernai ir trečdaliu daugiau nei prieš pandemiją, 2019-aisiais.
„Vasaros mėnesiais „Telia“ abonentai naudojosi mobiliuoju ryšiu 108 skirtingose pasaulio šalyse, o daugiausiai duomenų išnaršė būdami Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, taip pat Skandinavijos bei Pietų Europos šalyse. Šios tendencijos sutampa su tuo, ką turėjome prieš pandemiją: lietuviai daug keliauja po aplinkines šalis, taip pat mėgsta pailsėti šiltesniuose kraštuose“, – sako „Telia“ privačių klientų vadovas Nortautas Luopas.
Dar įspūdingesnius duomenų kiekius persiunčia Lietuvoje viešintys turistai iš užsienio. Kaip rodo operatoriaus statistika, šių metų vasarą, iki rugpjūčio pabaigos, jie jau spėjo mobiliuoju internetu išnaršyti virš 720 TB duomenų – tai tolygu maždaug 180 mln. aukštos raiškos nuotraukų arba 360 tūkst. valandų HD raiškos vaizdo įrašų. Beveik pusė visų šių duomenų, 325 TB, buvo persiųsti rekordinį liepos mėnesį.
Palyginimui, 2020-aisiais per tris vasaros mėnesius užsienio turistai Lietuvoje išnaršė 517 TB duomenų (39 proc. mažiau), o 2019-aisiais – 567 TB duomenų (27 proc. mažiau). Lietuvoje aktyviausiai naršo atvykusieji iš Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Vokietijos, Danijos, Latvijos.
Ir nors tarptinklinio interneto naudojimas grįžo į įprastas augimo vėžes, vieną įprotį pandemija pakeitė: keliaudami žmonės skambina mažiau. Per tris vasaros mėnesius „Telia“ klientai būdami užsienyje prakalbėjo 18,3 mln. minučių – 17 proc. mažiau nei pernai ir visu trečdaliu (33 proc.) nei 2019-aisiais. Pasak N. Luopo, tam įtakos turi tiek technologijų kaita, tiek nauji žmonių įpročiai: „Per pandemiją žmonės įprato daugiau bendrauti vaizdo pokalbiais, ne tik darbo ar mokslų, bet ir asmeniniais klausimais. Vaizdo skambučiai patogūs ir keliaujant, nes galima ne tik pabendrauti su artimaisiais ar draugais, bet ir parodyti kur esate, ką veikiate.“