Nuo 2002-ųjų organizuojamas renginys, šiais metais pasitinka jubiliejinę 20-ąją sukaktį, kuri šventiškai pažymima ne tik itin dideliu pristatomų darbų skaičiumi – jų per 70, plačiu partnerių tinklu, bet ir rekordiniu priziniu fondu, perkopusiu net 16.000 eurų.
Šventinę parodą, kuri dėl pandemijos perkelta į virtualią platformą, atidarys inovatyvias ir technologines temas gvildenanti konferencija, kurią bus galima stebėti internetu.
Parodoje – išradimai iš plačios srities mokslo sferų ir partnerių alėja
Per dvidešimt renginio gyvavimo metų parodoje buvo pristatyta įvairiausių mokslo sričių išradimų: nuo inžinerinių prietaisų, sparčiai dominuojančią poziciją užėmusių informacinių technologijų, humanitarinių ir socialinių mokslų projektų iki paskutiniaisiais metais didelio dėmesio sulaukusių, parodoje demonstruotų maisto bei sveikatos srities inovacijų.
Šiais metais išskirtinis dėmesys pademonstruotas inžineriniams sprendimams – tai lėmė ne tik didėjančios šios srities verslo investicijos Kauno regione, tačiau ir glaudus universiteto bendradarbiavimas su įmonėmis bei pasaulinės tendencijos.
Žvelgiant į kitas sritis, tradiciškai daug suinteresuotųjų, tiek iš dalyvių pusės, tiek rėmėjų ir partnerių sulaukia informacinių technologijų (IT) sfera, įtraukianti programinės įrangos kūrimą, mobiliąsias programėles, žaidimus ar kitus skaitmenizacijos sprendimus.
Šių metų „Technoramoje“ prizus išskirtinai IT srities sprendimams įsteigė keletas įmonių: pasaulinė programinės įrangos, skirtos infrastruktūrai kūrėja „Bentley Systems“ ir web hostingo tiekėja kompanija „Hostinger“.
Antrus metus iš eilės mobiliųjų žaidimų kūrėjai „TutoTOONS“, apdovanos komandą geriausio mobiliojo žaidimo kategorijoje.
Prie konkurso rėmėjų pirmą kartą prisijungė ir sveikatingumo srities startuolis „Kilo Health“, kuris įsteigė prizą geriausiems skaitmenizuotiems sveikatos srities sprendimams.
Tarp konkurso rėmėjų šiais metais yra ir daugiau „debiutuojančių“ kompanijų vardų. Tai – tarptautinių įmonių vardai.
Vienas jų – pramoninių elektros ir elektronikos technologijų kūrėjas ir gamintojas „Phoenix Contact“ bei JAV įskūrusi bendrovė „Softeq Development“ („Softeq“), Lietuvoje turinti universalaus programavimo centrą. Pastarosios įmonės generalinis direktorius Chris Howard renginio atidaryme pristatys pranešimą, kuris bus atsiųstas iš pat Jungtinių Amerikos Valstijų.
Su šiais bei kitais renginio partneriais bus galima išsamiau susipažinti virtualios parodos platformoje, kurios „pirmajame aukšte“ bus išsidėsčiusi interaktyvi rėmėjų alėja. Joje dalyvių lauks ne tik išsami informacija apie partnerius, bet ir galimybė interaktyviai įsitraukti į jų stendus.
„Technoramos“ atidaryme – LR Ekonomikos ir inovacijų ministrės sveikinimas, inovatyviai suskambusi eurovizinė daina ir technologines inovacijas pristatantys pranešimai
Inovacijų parodos-konkurso „Technorama“ renginio atidarymas-konferencija bus tiesiogiai transliuojamas internetu nuo 10 val. ryto.
Renginį atidarys KTU pučiamųjų grupė „The BrassBees“ su „geltonąją bangą“ sukėlusia eurovizine grupės „The Roop“ daina, sveikinimus dalyviams atsiųs Ekonomikos ir inovacijos ministrė Aušrinė Armonaitė.
Atidarymo metu bus galima pasiklausyti pranešimų apie technologinę miestų plėtrą, maisto pramonės pokyčius, kompiuterinių žaidimų kūrimą bei mūsų visų kasdienybę keičiantį daiktų internetą. Renginio žiūrovai turės galimybę interaktyviai dalyvauti konferencijoje ir pranešėjams užduoti rūpimus klausimus.
Konferencijos kulminacija – apdovanojimų ceremonija, kurioje įmonės įsteigusios prizus pačios skelbs nugalėtojus ir virtualiais „įteiks“ jiems prizus. Renginio transliacija pasiekiama šiuo adresu.
Daugiau apie renginį technorama.ktu.edu