Nors paroda, kopianti į trečią dešimtį, jau senokai išaugo vietinės reikšmės renginio rėmus, tačiau per visą laikotarpį pagrindinis jos tikslas nepakito: nuo pat 2002-ųjų „Technorama“ siekia populiarinti įgyvendintus mokslo pasiekimus bei skatinti jaunųjų inovacijų kūrėjų motyvaciją.
Rekordinis prizas fondas ir išskirtinis dėmesys inžinerijos srities sprendimams
Šiais metais šventinę parodą žymi ne tik apvali sukaktis, bet ir rekordiškai didelis prizinis fondas, perkopęs net 16,000 eurų, kurį įsteigė verslo atstovai, inovacijų plėtros institucijos ir KTU bendruomenė.
„Kiekvienais metais prie renginio prisideda platus verslo įmonių tinklas, kuriam suteikiama išskirtinė galimybė tiesiogiai kontaktuoti su jaunaisiais talentais, iš arčiau susipažinti su jų kuriamais produktais. Įvairių kompetencijų ir sričių įmonių atstovai jungiasi prie vertinimo komisijos, teikia mentorystę ir ekspertinę pagalbą kūrėjams bei steigia reikšminga finansinę paramą. Toks įmonių įsitraukimas nelieka nepastebėtas ir potencialių dalyvių, kurių dauguma – studentai. Vien šiais metais sulaukėme per 70 darbų iš įvairių mokslo sričių“, – teigė vienas renginio organizatorių KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (KTU NIVC) vadovas Mindaugas Bulota.
M.Bulota pabrėžė, kad bėgant metams kito ne tik pačių darbų pristatymo formatas – nuo paprasčiausio darbų pateikimų popieriniuose plakatuose iki virtualia realybe papildytų prezentacijų, tačiau kito ir inovacijų tendencijos: pastaraisiais metais sulaukiama vis daugiau sprendimų sveikatos priežiūros, maisto technologijų, dirbtinio intelekto taikymo srityse.
„Šiais metais tradiciškai didelio susidomėjimo sulaukė informacinių technologijų sritis, tačiau pastebime ir „Naują tendenciją“ – stiprų dėmesį inžinerijos srities sprendimams. Toks aktyvumas yra lemtas ne tik didėjančių šios srities verslo investicijų Kauno regione, tačiau ir glaudaus universiteto bendradarbiavimo su įmonėmis. Tarp rėmėjų puikiai žinomi vardai, tokie kaip – Lavango Engineering LT, Novameta, Mars Lietuva, Teltonika. Galimybė tiesiogiai susipažinti su žinomų verslų atstovais – skatina studentus aktyviai dalyvauti konkurse“, – pozityviai šnekėjo M.Bulota.
Technorama – galimybė iš arti matyti, kokiomis idėjomis gyvena jaunieji kūrėjai
Pačios įmonės, kalbėdamos apie priežastis, kodėl nusprendė jungtis prie vieno seniausiai vyksiančių technologinių renginių teigė, jog tai yra puiki galimybė pajausti gabių, technologinius mokslus atstovaujančių studentų gyvenimo pulsą ir neatitrūkti nuo akademinės bendruomenės.
Klaipėdoje veikianti maisto pramonės įrenginių gamybos grupė „Lavango Engineering LT“ teigė, kad dalyvaudami parodoje gali stiprinti verslo ir mokslo sinergiją, ieškoti naujų bendradarbiavimo formų.
„Esame įsitikinę, kad jaunųjų inovatorių palaikymas labai svarbus, ir ypatingai šiuo metu, kai tiek mokslas, tiek verslas susiduria su naujais iššūkiais. Tuo pačiu mums tai galimybė prisistatyti kaip darbdaviams potencialiems darbuotojams. Pristatydami save ir patys mobilizuojamės, kurstome savo darbuotojų smalsumą, nuolatinį domėjimąsi naujovėmis“, – teigė įmonės „Lavango Engineering LT“ direktorius Jevgenij Sakovskij.
Apie tai, jog „Technorama“ tampa vieta, kur gimsta verslo ir studentų sinergija kalbėjo ir MARS LIETUVA atstovas, technikos skyriaus vadovas Andriejus Bajarovas: „Mars“ – įmonė, kuri ne tik vertina idėjas ir ambicijas, norą kurti ateities sprendimus, bet ir sudaro tam galimybes, priimdama praktikuotis studentus ir sudarydama jiems sąlygas praktiškai gamybinėje įmonėje realizuoti savo sumanymus. Stengiamės skleisti šį savo požiūrį ir dalintis turimu įdirbiu. Mūsų veikloje labai praverčia kūrybiški inžineriniai sprendimai, tad „Technoramoje“ turime patogią platformą susipažinti su potencialiais jų kūrėjais bei pasidalinti savo patirtimi.“
Įrangą profesionalioms virtuvėms gaminanti ir inovatyvius sprendimus savo veikloje taikanti įmonė „Novameta“ kalbėjome apie ilgalaikį ir prasmingą ryšį su renginio organizatoriais – KTU.
„Visada norime bendradarbiauti ir prisidėti prie aukštųjų mokyklų veiklų, o su KTU mus sieja ypatingas ryšys: daugiau nei 25 proc. „Novametos“ darbuotojų yra KTU absolventai, todėl mums šis universitetas yra labai svarbus ir artimas. Stengiamės dalyvauti KTU renginiuose ir prisidėti, kuo galime“, – kalbėjo įmonės vadovas Mindaugas Jonuškis.
Viena sparčiausiai augančių ir didelę plėtrą demonstruojančių aukštųjų technologijų įmonių „Teltonika“ atsigręžė į studentiškus laikus: „Patys buvome studentai, tad tikrai žinome, kiek drąsos reikia žengti pirmuosius žingsnius, todėl tikimės, jog konkursas „Technorama“ bus puikus paskatinimas studentams kurti, o įmonėms paremti jaunųjų talentų idėjas. „Teltonikos“ viena pagrindinių vertybių ir darbo principų – padėti, tad tikimės būti parama, įkvėpimu ir paskatinimu studentams“.
Didelis suinteresuotumas renginiu inžinerijos srityje – ryškus „Technoramos“ partnerio Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) įdirbis: organizacija, būdama viena pagrindinių žaidėjų, atstovaujančių Lietuvos inžinerinės pramonės sritį tiek nacionalinėje, tiek tarptautinėje erdvėje, aktyviai įsitraukė į renginio idėjos sklaidą ir partnerių informavimą.
Technoramos atidaryme – nuo inovatyviai suskambusios eurovizinės dainos iki naujausių sprendimų taikymo miestuose
Inovacijų parodos-konkurso „Technorama“ virtuali platforma bus atverta jau šią savaitę, gegužės 28 d., penktadienį.
Renginio atidarymas-konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu nuo 10 val. ryto.
Renginį atidarys KTU pučiamųjų grupė „The BrassBees“ su „geltonąją bangą“ sukėlusia eurovizine grupės „The Roop“ daina, sveikinimus dalyviams atsiųs Ekonomikos ir inovacijos ministrė Aušrinė Armonaitė.
Renginio atidaryme bus galima pasiklausyti pranešimų apie technologinę miestų plėtrą, maisto pramonės pokyčius, kompiuterinių žaidimų kūrimą bei sulaukti pranešimo apie naująją inovacijų tikrovę iš pat Jungtinių Amerikos Valstijų.
Daugiau apie renginį technorama.ktu.edu