Pasimėgaukite neįprasta kelione: vaizdai, prieš šimtmetį užfiksuoti keliaujant „skraidančiu traukiniu“

2021 m. kovo 16 d. 15:00
Neįtikėtiną filmuotą medžiagą restauravo ir į 4K raišką konvertavo „YouTube“ vartotojas Denisas Širjajevas, kuris internete yra gerai žinomas dėl senų kadrų spalvinimo ir kokybės padidinimo – kad šiuolaikiškai pažvelgtų į to meto visuomenę.
Daugiau nuotraukų (1)
Denisas yra bendrovės „neural.love“ generalinis direktorius, kuri užsiima filmuotos medžiagos kokybės gerinimu, pritaikant dirbtinį intelektą. Tarp jų patobulintų medžiagų yra „Apollo 16“ mėnuleigio pasivažinėjimo Mėnulyje filmuota medžiaga ir įvairios kelionės po miestus 1890–1930 m.
Vupertalio traukinio (Vokietija) filmuota medžiaga yra iš Modernaus meno muziejaus archyvo. Vaizduose užfiksuoti įspūdingi žirgų ir vežimų, gatvėse žaidžiančių vaikų ir Vuperio upės vaizdai, kurie labai domina istorikus.
Sklęsdamas virš galvų, „Skraidantis traukinys“ (dar vadinamas „Wuppertal Schwebebahn“) keliauja per anksčiau buvusius Elberfeldo, Ronsdorfo, Cronenbergo, Vohwinkelio ir Barmeno miestus. Vėliau jie kartu suformavo šių dienų miestą Vupertalį.
1902 m. filmuota medžiaga buvo užfiksuota standartine „Biograph 68 mm“ juosta, kuris tiems laikams buvo nenenkas pasiekimas. Tačiau patobulinus vaizdą šiuolaikinėmis priemonėmis, viskas atrodo dar geriau ir įspūdingiau, 4K raiška ir 60 kadrų per sekundę dažniu.
Šiandieninis Vupertalis, esantis Vakarų Vokietijoje, buvo įkurtas 1929 m., sujungus pramonės miestus Barmeną ir Elberfeldą – ir jų aplinkines gyvenvietes Vohwinkelį Ronsdorfą, Cronenbergą, Langerfeldą ir Beyenburgą.
Pirminis naujo miesto pavadinimas buvo Barmenas-Elberfeldas, tačiau 1930 m. referendume buvo pakeistas į Vupertalį (Vuperio slėnį). Šiuo metu mieste gyvena 355 000 žmonių.
„Schwebebahn“ yra seniausias pasaulyje elektrinis geležinkelis su virš žemės su kabančiais vagonais. Atidarytas 1901 m., jis sujungė daugelį miesto rajonų ir suteikė galimybę lengvai susisiekti viešuoju transportu, o tai lėmė sėkmingą miesto augimą. Be to, miestas buvo vienas didžiausių pramoninių regionų Europoje, ir iki šiol išlieka pagrindiniu elektronikos, transporto priemonių ir kitų sričių gaminių eksportuotoju.
Nors šis geležinkelis pastatytas prieš daugelį metų, sistema tebeveikia iki šiol. Žinoma, šiais laikais ji buvo kaip reikiant modernizuota.
Video^Instant4K
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.