„Gavo laiškų su užkrėstais „zip“ priedais. Kurį laiką neveikiantis NVSC paštas gali apsunkinti jo darbą ir informacijos teigimą bei gavimą“, – „Facebook“ rašė A.Anušauskas.
Jis priminė ir auksinę naudojimosi internetu bei elektroniniu laišku taisyklę.
„P.S. Nu neatidarinėkite neaiškių laiškų priedų – užkrečiate savo kompiuterius, o paskui jau grandininė reakcija“, – rašė A.Anušauskas.
NVSC atstovė Austina Vžesniauskaitė BNS sakė, jog elektroninis centro paštas trečiadienio rytą dar neveikia ir tai apsunkina centro darbą.
„Elektroninis paštas kol kas dar neveikia, žiūrima dėl kitų informacinių sistemų. (...) Iš esmės tai viena bendravimo priemonių, duomenų kaupimas sudėtingas dabar, kiekviena minutė mums labai brangi, tai tos kelios valandos tikrai labai sutrukdys darbą“, – sakė NVSC atstovė.
Išsamesnę informaciją apie incidentą Nacionalinis kibernetinio saugumo centras žada pateikti vėliau trečiadienį.
Trečiadienį NVSC buvo linksniuojama netikėtai „atradus“ į statistiką nepatekusias su koronavirusu susijusias mirtis. Atliekant NVSC veiklos skaitmenizavimą buvo aptiktos 804 neapskaitytos mirtys. 324 iš jų – nuo koronaviruso, o kitos – sirgusių COVID-19, bet mirusių dėl kitų priežasčių.
NVSC teigė, kad statistikos neatitikimai – ne centro kaltė. Pasak NVSC specialistės Justinos Petravičienės, NVSC informaciją gauna iš gydymo įstaigų ir tuomet ji būna apskaitoma.
Todėl, pasak NVSC atstovės, spalio-gruodžio mėnesio mirčių statistikos neatitikimas galimai yra nulemtas vėluojančios informacijos iš gydymo įstaigų dėl joms tenkančių didelių apkrovų.
„Ne NVSC diagnozuoja tiek mirties, tiek, pavyzdžiui, pasveikimo faktą, tad kliaujasi gydymo įstaigų pateikta informacija. Visą informaciją, kurią gavome iš gydymo įstaigų, mūsų specialistai yra suvedę, kasdien už ją atsiskaitome visuomenei“, – naujienų agentūrai ELTA sakė J.Petravičienė.