„Vokietijos prieštankinių granatsvaidžių gamintojas DND (Dynamit Nobel Defence), atlikęs naujojo tanko „T-14 Armata“ vertinimą, prieš kelerius metus pradėjo vystyti naują vienkartinį nešiojamą granatsvaidį, kuris buvo pavadintas RGW-110 (angl. Recoilless Grenade Weapon 110 mm). Šių metų pabaigoje buvo atlikti galutiniai šio ginklo bandymai ir jo paruošimas gamybai bei tiekimui galimiems užsakovams“,- teigia karininkas.
Pasak jo, RGW-110 padidino šios granatsvaidžių šeimos gretas. „Be RGW-110, jau dabar gaminami ir naudojami 60 mm ir 90 mm kalibro prieštankiniai užtaisai. RGW-110 granatsvaidis turi vieną užtaisą, tačiau jis yra dvigubos paskirties. Granata gali būti kaip prieštankinė HEAT (angl. High-Explosive-Anti-Tank), taip pat ir skeveldrinė HESH (angl. High-Explosive-Squash-Head). Iš vienos paskirties į kitą užtaisas parengiamas labai paprastai: ištraukus ar sustūmus jame sumontuotą strypą“, – aiškina ginkluotės entuziastas. Jo teigimu, toks perstūmimas inicijuoja užtaiso suveikimą tam tikru atstumu nuo tanko šarvo – ir kai strypas ištrauktas, susiformuota reaktyvinė čiurkšlė pradegina šarvą. „Arba užtaisas detonuoja tiesiogiai atsitrenkęs į taikinį ir suformuodamas didelį kiekį skeveldrų“, – veikimą aiškina karys.
D.Antanaitis pasakoja, kad naujasis granatsvaidis su užtaisu sveria 10 kg ir yra 1 metro ilgio. RGW-110 efektyvus šaudymo nuotolis yra tarp 600 m ir 800 metrų, o granatos paleidimo konteineryje panaudotas skystis sumažina reaktyvinę srovę šaudant iš uždarų patalpų.
„Reaktyvinės granatos užtaisas yra tokios galios, kad galėtų pradeginti iki 1 metro storio šarvą – kitaip tariant, šis ginklas gali sunaikinti tanką net pataikius į jo labiausiai apsaugotą vietą: tanko bokšto priekį, ir net tuo atveju; jeigu tankas naudoja ERA (explosive reactive armour) šarvus“, – dėsto atsargos majoras.
Jo teigimu, RGW-110 ergonomika taip pat pagerėjo. „Skirtingai nuo Lietuvos ir kitose kariuomenėse naudojamų granatsvaidžių „Carl Gustaf“, kai granatsvaidininkas tiek esant, tiek nesant amunicijai nuolat su savimi turi nešiotis granatsvaidžio vamzdį, RGW-110 to nereikia. Esant amunicijai, konteineris su granata prijungiamas prie kompaktiško taikymosi įtaiso FCU (angl. Fire Control Unit), kuris sveria vos 2 kg“, – teigia ginkluotės entuziastas.
Jis pasakoja, kad FCU užtikrina ypač taiklų šaudymą – jame sumontuotas balistinis kompiuteris ir lazerinis atstumo matuoklis. „Viskas, ko reikia granatsvaidininkui – tai prijungti vienkartinį konteinerį su granata prie FCU, nukreipti ginklą į taikinį, nuspausti atstumo nustatymo mygtuką bei nuleistuką. FCU esantis balistinis kompiuteris parodo granatsvaidininkui kur taikytis, kad taikinys būtų sunaikintas“, – apibendrina D.Antanaitis.
Jis prognozuoja, kad kai RGW-110 pasieks kariuomenes, tai taps efektyviausiu ginklu kovojant prieš tankus skyriaus lygyje – ir efektyvumu bei ergonomiškumu gerokai lenks dabar naudojamus „Carl Gustaf“.
„Išsilaipinę kariai taps dar labiau mobilūs, palengvės logistika ir padidės kovos su tankais, šarvuota technika bei pėstininkais – tiek mieste, tiek ir atviroje vietovėje – galimybės. Iš tiesų bus pasiektas „one shot – one kill“ rezultatas, – sako karys.