Kariškiai suglumę: Šiaurės Korėjos parade pastebėtas dar nematytas tankas

2020 m. spalio 14 d. 20:45
Šiaurės Korėjoje ką tik įvyko didžiulis karinis paradas. Tarpžemyninės raketos, savaeigiai pabūklai, karo aviacija – ir, atrodytų, ašarą braukiantis diktatorius. Na, ir dar nauji pagrindinės kovos tankai.
Daugiau nuotraukų (4)
Šiaurės Korėja iš mūsų perspektyvos yra matoma kaip stipriai technologiškai, ekonomiškai ir politiškai atsilikusi valstybė. Turint omenyje izoliaciją, kurią šalis patiria nuo Korėjos karo laikų, tai nėra klaidingas požiūris – prispausta bei kontroliuojamu informaciniu lauku valdoma visuomenė tikrai nėra turtinga. Tačiau kartu tai – valstybė, kurioje kuriamos ir bandomos tarpžemyninės raketos. Žinoma, su draugų pagalba.
Šiaurės Korėjos sausumos pajėgų arsenale dar yra ir Antrąjį pasaulinį karą menančių ginklų, tame tarpe ir sovietinių tankų T-34. Paskutinį kartą bandymuose jie buvo matomi prieš kelerius metus, tačiau dabar tikriausiai bus nurašyti kartu su kai kuriais kitais senais ginklais – nes, kaip matyti naujausiame parade, Šiaurės Korėjos karinės pajėgos stipriai atsinaujino.
Skaitmeninio kamufliažo uniformos (smulkaus kvadratinio rašto kamufliažas), neperšaunamos liemenės, kompoziciniai šalmai ir daug daug visko – tai yra modernios karinės pajėgos, net jei ne tokios pažangios kai tos, kurias turi valstybės, kurias Šiaurės Korėja laiko priešiškomis.
Parade pastebėsite daug naujos ginkluotės. Vienas iš išvaizda įdomesnių karinės technikos vienetų – nauji pagrindinės kovos tankai (apie 1:53:09). Iki šiol šalis rėmėsi „Pokpung-ho“ pagrindiniu kovos tanku, sukurtu T-62 ir T-72 pagrindu. „Pokpung-ho“ tankas tarnauja nuo 2002 metų. Tačiau tai, ką matėme parade, yra kažkas kito.
„Pokpung-ho“ atrodo visiškai kitaip – iš esmės jis pasižymi senojo T-72 siluetu, o štai šis yra kažkas tarpinio tarp amerikiečių „Abrams“ ir rusų „T-14 Armata“. Konkrečiau, naujojo Šiaurės Korėjos tanko bokštelis turi nuolaidžias šarvo plokštes, efektyviai dengiančias bokštelio mechanizmą ir uždarančias tą silpnąją vietą tarp tanko korpuso ir bokštelio – ši detalė primena amerikietiškus tankus.
Tuo tarpu važiuoklė labiau primena rusų T-14. Jei „Pokpung-ho“ turi šešias didelių ratų poras, naujasis tankas jų turi net septynias. Ratai yra slepiami po, tikėtina, nuimamais šarvais.
Pats tankas atrodo didesnis. Centrinė vairuotojo pozicija yra visiškai uždara – kas leidžia manyti, kad tanko valdymui naudojamos kameros ir ekranai. Pagrindinis pabūklas, panašu, yra 115 arba 125 mm – tokius naudoja ir „Pokpung-ho“. Priešingai nei „Armata“, naujasis Šiaurės Korėjos tankas turi vamzdžio dūmsiurbį – jis yra būtinas, nes bokštelyje dirba kariai.
Žinoma, Šiaurės Korėja neskelbia duomenų apie naują savo karinę techniką. Tačiau galima spėti, kad matomas karinių pajėgų modernėjimas Šiaurės Korėjoje nėra tik butaforija. Ir spėlioti, kas padeda šiai šaliai, nėra prasmės.
Lyginti tankų, kai nieko apie Šiaurės Korėjos techniką nežinome, irgi nereikėtų. Tačiau patys tankai dabar sulaukia vis daugiau kritikos – ar moderniame mūšio lauke jie nėra tik nereikalingi taikiniai? Didžiosios šalys vis labiau krypsta prie karinių robotų, kurie galėtų būti mažesni nei tradiciniai tankai, palengvintų logistiką ir padėtų išvengti nereikalingų žmonių aukų.
Kita vertus, tankų era dar nepraėjo ir Pietų Korėjos „K2 Black Panther“, tarnaujantis nuo 2014 metų, dabar dabar yra neabejotinai moderniausias tankas Korėjos pusiasalyje.
ginkluotė^InstantŠiaurės Korėja
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.