Vokiečiai pristatė amfibijos koncepciją – vandenyje 2-3 kartus greitesnė už rusišką techniką

2020 m. spalio 8 d. 21:43
Lrytas.lt
Prieš kelerius metus legendinių vokiškų tankų „Leopard“ gamintojas „Krauss-Maffei Wegmann GmbH & Co.“ savo iniciatyva bei lėšomis atliko ateities mūšio laukų vertinimą. Šio vertinimo išvada buvo tokia, kad ateities mūšio lauku gali tapti valstybės kuriose yra daug pelkių, upių, salų, ežerų, teigia Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis.
Daugiau nuotraukų (6)
Anot jo, po šio vertinimo buvo atliktas tyrimas, kokia kovinė technika galėtų sėkmingai kovoti tokiame kovos veiksmų teatre. Po tyrimo gimė naujos vikšrinės plaukiojančios kovos mašinos koncepcija – APVT (angl. Amphibious Protected Vehickle Tracked). Šios koncepcijos pagrindu buvo sukurtas ir „gyvas“ technologinis pavyzdys, kuris pirmą kartą publikai pristatytas 2018 metais Paryžiaus ginkluotės parodoje „Eurosatory“.
Pasak ginkluotės entuziasto, demonstracinis APVT modelis yra plaukiojanti kovos mašina, kuri sveria 30 tonų. Ji gali pervežti iki 10 karių desantą su pilna ginkluote ir ekipuote. Kovos mašina gali būti ginkluota stabilizuotu ginkluotės bokšteliu, kuriame gali būti sumontuotos įvairaus kalibro automatinės patrankos iki 40 mm kalibro imtinai.
„APVT gali pervežti iki 5 tonų krovinį ir tai leidžia ant platformos sumontuoti vadovavimo ir valdymo, kovinės paieškos ir gelbėjimo operacijų modulį, radarą bei kitą įrangą, – pasakoja karys. – Mašinos judėjimo kryptis sausumoje ir vandenyje skiriasi. APVT plaukia galu į priekį besinaudodama reaktyviniais vandens varytuvais. Toks sprendimas atrodytų keistas, tačiau tai leido labai gerai subalansuoti kovos mašiną naudojimui sausumoje ir vandenyje“.
D.Antanaitis pasakoja, kad mašinos vikšrai guminiai, tačiau sudaryti iš atskirų segmentų. Toks sprendimas sumažina kovos mašinos svorį ir važiavimo garsą – o mašinai pažeidus vikšrą, reikėtų keisti ne jį visą, o tik segmentą, tad taip mašina galėtų vėl greitai tęsti savo operaciją.
„600 kW variklis leidžia kovos mašinai sausumoje įsibėgėti iki 70 km/h, o vandenyje išvysto net 13,2 km/h greitį. Toks greitis vandenyje yra 2-3 kartus didesnis nei Rusijos kovinės technikos. Šiuo greičiu galima ypač greitai įveikti vandens kliūtis bei atsirasti priešo užnugaryje dar priešui nepasiruošus atremti atakos“, – sako akrininkas.
Jis atkreipia dėmesį, kad APVT kol kas nėra visavertė kovos mašina – o tik technologijų bandymų ir demonstravimo platforma. Tačiau jos pagrindu bus sukurta naujos kartos vikšrinių plaukiojančių kovos mašinų šeima, kuri pasižymės labai geru mobilumu tiek sausumoje, tiek ir vandenyje.
„Privačios įmonės iniciatyva ir jos lėšomis atlikti moksliniai tiriamieji darbai atveria naują kovos mašinų pagerintų savybių panaudojimą ateities mūšiuose – kai reikės dominuoti prieš lėtesnį, mažiau manevringesnį tačiau skaitlingesnį priešą“, – apibendrina D.Antanaitis.
ginkluotė^Instantdesantas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.