Dvyliktoką Kiprą po pamokų dažnai galima sutikti gimnazijoje, robotikos būrelyje. Būtent čia jis ir atrado pomėgį kurti įvairius mechanizmus.
„Domiuosi elektronika, mechanika, todėl konstruoju robotus. Robotika pradėjau domėtis atėjęs į gimnaziją. Tuomet ėmiau darbuotis su „Lego“. Visko mokė mokytoja Renata Burbaitė bei bendraklasiai, jau lankę kitą robotikos būrelį. Vėliau labai „užsikabinau“ robotikos srityje, mokiausi iš draugų ir pats savarankiškai“, – pasakojo ne tik robotika besidomintis, bet ir smuiku bei fortepijonu grojantis vaikinas.
Pasak panevėžiečio, viskas prasidėjo, kai mokytoja pasiūlė subūrus savo komandą sudalyvauti robotų varžybose.
„Kadangi jau buvau pabaigęs muzikos mokyklą, sutikau – nes norėjau kažkur išnaudoti savo laisvą laiką. Taip 11-oje klasėje susidomėjau robotais, kuriuos galima valdyti radijo bangomis, o ne parašyta programa. Iš pradžių sekiau robotų karus, tada atradau valdomus lenktyninius laivus ir dronus. Prisižiūrėjęs įvairių vaizdo įrašų ir įvertinęs kainą, nutariau pasistatyti droną ir laivą. Ieškodamas dalių, pats bandžiau išsiaiškinti, kaip, kas ir kokią paskirtį turi drone. Čia, žinoma, pagelbėjo internetas. Konstruojant droną taip pat iškilo sunkumų – bet gavęs patarimų iš draugų, juos visus išsprendžiau“, – atviravo Kipras.
Prireikė 110 dienų
Dronas – vienas sudėtingiausių vaikino projektų. Jam įgyvendinti reikėjo maždaug 110 dienų.
„Taip ilgai užtruko dėl koronaviruso, nes reikalingos dalys ilgai keliavo iš Singapūre bei Honkongo. Tačiau viską susilitavau per maždaug dvi savaites“, – pasakojo gimnazistas.
Ateityje Kipras planuoja neapleisti robotikos ir toliau konstruoti įvairius mechanizmus.
„Planuoju studijuoti arba mechaniką arba fiziką. Mėgstu braižyti, bet dar labiau patinka mokyti kitus, todėl domina ir mokytojo specialybė“, – apie ateities planus pasakojo K. Lukoševičius.
Kipras juokėsi, kad jau nė nebeatsimena, kada neturėjo ką veikti.
„Net karantino metu litavau ir pjausčiau įvairias dalis naujam robotui. Dabar planuoju, išmokęs skraidyti su dronu, pasistatyti valdomą lėktuvą, sutelkti visas žinias apie robotus į porą išskirtinai sudėtingų rungčių robotų ir pabaigti konstruoti laivą“, – sakė jis.